1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi ve eğitimlerde fatura kesmek

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Mehmet Ali tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mesela iş yerleri sigorta yapsa risk değerlendirmesi 10 gün sürüyorsa 10 gün puantaj gösterse olmaz mı :)
  2. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Üzgünüm, ama katip sözleşmesi olmadan geçersiz.
  3. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya kim nereden katibi uydurdu yine hangi osgb bildirmiş katipe bakanlık bu raporları belirleyin bakanlığa sözleşmesini veya risk değerlendirmeleri göndermeyin diye yalvarıyor 170 e günde aynı soruyu 3 kere sorun 5 farklı cevap alın
  4. Serkan Samsa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samsa İş Güvenliği
    Buldunuz mu istediğiniz örneği ?
  5. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    "risk analizi hizmeti" veya "bilmemne eğitimi" gibi başlıklarda hizmet verir faturanızı kesersiniz. az tehlikeli 10 kişinin çalıştığı yer 2014 temmuzda uzman bulunduracaksa bugün risk analizini uzmana yaptırmasının başka mantık çerçevesinde yolu varmı?

katip sözleşmesi fikrinizin yanlış olduğunu düşünüyorum ama buna herhangi bir işvereni ikna edebileceğinizi düşündüğünüzü varsayarak özgüveninize hayran kaldım :)
  6. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Var tabikide destek elemanı olarak yardımda bulunabilirsiniz işverenlere.. Ayrıca bu durumu gerçekten araştırırsanız sizde aynı özgüvene sahip olacaksınızdır :)
  7. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1.png 2.png 3.png
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2013 ---
    destek elemanlığınızı belgelemeniz gerektiğine göre fatura keseceksiniz, özgüven mutluluktur :)
  8. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki destek elemanının yapabilecekleri nelerdir bu çerçevede?
  9. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bu konuda en doğru bilgiyi bakanlıktan öğrenebilirsiniz. Ayrıca alo 170 hattı da var.
  10. Lale Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    malesef , kendim birşeyler yapmaya uğraşıyorum.
  11. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Risk analizi yönetmeliğini okumanızı tavsiye ederim... :) İşveren risk analizini kendisi yapar veya yaptırır der orada, dolayısıyla analiz yapmak için filan İSG katipten atamaya gerek yok, eğitim vermek için de durum böyledir...
  12. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende aynı konu hakkında net bir bilgi almak istiyorum. arkadaşlar ben sadece geçici olarak bireysel risk analizi yapacağım. yani toplamda 50 tane firma ya var ya yok. Bunun için serbest meslek makbuzu keseyim dedim sonra yazılanları okudum gerek duyulmadığını anladım. Bunun yerine ne yapabilirim ?
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kısmi süreli sözleşme yap..bu verdiğin süre içinde de raporunu teslim et...
  14. Abdurrahman Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar yanlış bilinmemesi için 170 yi arayın. Kısmi süreli sözleşme bir ayın aynı gününde tekrarlanan fakat risk analizinde 30 günden az olan diye geçiyor yani tam anlamıyla kısmi değil biraz normale yakın kısa süreli (risk analizi yapılacak kadar) Risk değerlendirmesi için isg katip sözleşmesine gerek yokmuş en azından ben bunu öğrendim paylaşayım dedim. Bütün uzmanlar risk analizi ve değerlendirme raporu hazırlayabiliyor zaten bu bir nevi istihdam projesi gibi gözüküyor onun için bir iki risk analizi sertifika ucretini kurtarır ama asıl olan güzel, hayırlı bir işe girmek. Hepinize hayırlı günler.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Nisan 2014 ---
    İşveren kendi yapar yaptırı ibareside tam anlamıyla şu şekilde risk değerlendirmesi bir ekip tarafından yapılır ekibin içinde iş güvenliği uzmanı çalışan temsilcisi işveren var işverenin iş güvenliği belgesi sahibi olması durumunda yapar 2012 temmuz ayına kadar işverenler uzman olmadan da kendileri yapabiliyormuş