1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi yönetmeliği

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve H.İbrahim tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. H.İbrahim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  27333
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Geçiş hükmü
  GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 6 ncı madde uyarınca oluşturulacak risk değerlendirmesi ekibinde, mezkûr maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılanların bulundurulma zorunluluğu Kanunun 38 inci maddesinde belirtilen sürelere uygun olarak aranır.


  Buradan çıkan anlam yürürlüğe giren maddelerle beraber İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekim imzası gerecekdir.. yapılan rısk analızlerı uzerınde mı oynama yapılacak yoksa yenıden analız yapma ıhtıyacımı doğacaktır??
 2. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İş güvenliği uzmanı ve/veya işyeri hekimi çalışma zorunluluğu yokken yapılan risk değerlendirmesinde, zorunluluk başlayınca sadece risk değerlendirmesi ekibi isim listesine uzmanın ve hekimin isimleri eklenecek. Risk değerlendirmesini onaylamış olacaklar yani. Az önce mevzuata baktım, böyle anladım. Ama birçok iş güvenliği uzmanı işe başlayınca zaten sil baştan hazırlıyor risk değerlendirmelerini. Sıkıntı olmuyor o zaman.
 3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  Daha önce risk analizini yapanların görüşlerine katılıyorlarsa sadece isimlerini yazarlar ama bence değiştirmek gerekiyor
 4. H.İbrahim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  27333
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bazı uzmanlar rısk analızlerınde hiçbir şekilde geçerlilik tarihi falan yazmamaıs ..rısklerı tanımlamadan kısaca yapıp gecmısler. burada ısverenın sucu nedır??
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Aralık 2013 ---
  Bu arada Kamu kurumlarında risk analizi yaptırma tarıhı tam olarak hangı tarıhte başlıyor;?? yönetmeliklerde bulamadım..
 5. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Yönetmelik açık açık diyor, iş güvenliği çalışmalarını başkalarına yaptırman senin sorumluluğunu ortadan kaldırmaz diyor.