1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi yapmak tamam da peki ya uygunsuzluklar?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve baris_pep tarafından 14 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. baris_pep İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

Bir matbaanın risk analizini almış bulunuyorum....Tehlikelere göre bir tablo oluşturdum.

Örneğin;

Tehlike: Gürültü
    Tehlike Kaynağı: Baskı Makinesi
    Mevcut Durum:...
    Olması Gereken:...
    Alınması Gereken Önlemler:...

Tüm mevcut tehlikeleri bu şekilde kategorize ediyorum ancak şöyle bir sorun var.

- Firmanın acil çıkış kapısı kilitli
    - Firmada iş yapılan yerin tavan yüksekliği 3 metre olması gerekirken 2-2,5 metre kadar.
    - Kaçış yolları üzerinde depolama ve engeller mevcut.

Bu saydıklarımı hangi tehlike ve tehlike kaynağı olarak belirtebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi çalışmalar...
  2. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Tehlikeli durum olarak belirtebilirsiniz. Ayrıca bu durumları defterinize yazmayı unutmayınız...