1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi yaptığımızda eğitimde verecekmiyiz

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Nesrin karaciğer tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    %30 :)
  2. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
    Arkadaşlar peki eğitim+acil durum planı+risk değerlendirmesi üçünü de 1 tane uzmanın mı yapması gerekiyor.Yaşadığım şehirde osgb bütün esnafa eğitimleri vermiş.Ben bireysel olarak risk değerlendirmesi ve acil durum planı hazırlayabilir miyim?
  3. İ.Beyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb ler 50 ve altı olan işyerlerinde eğitim-risk analizi-acil eylem palanı için sözleşme mi yapıyor?sadece risk analiz yaparsam ama eğitim vermezsem risk analizim geçersiz mi sayılır?
  4. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    Tabiki hazırlıyabilirsiniz
  5. İ.Beyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk analizi ben yapabiliyorum bireysel olarak, eğitimi de madem ben veremiyorum onuda eğitim veren kurumlar versin:)olmazmı
  6. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
    fatura kesmem grekiyor mu,ya da e katipten herhangi birsey yapmam=???
  7. İ.Beyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zaten işverene bunları söylüyorum eğitim şart diyorum ama işveren hayır sen sadece bana risk analizi yap eğitim falan istemiyorlar benden diyor çıkıyor işin içinden..ee hayır mı diyecem bende yaparım risk analizini eğitimi de ne yaparsan yap ben zaten veremiyorum diyorum
  8. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    Bana göre üç seçenek var;
    1.fatura kesmeniz bunun için tek kişilik şirket kurmanız ve vergi mükellefi olmanız
    2.e katipte sözleşme yapmanız
    3.rd ve acil eylem planı hazırlarsınız imza atmazsın ( biliyorsunuz rd ve acil eylem planı işverende yapabiliyor) ve yeni hak ettiğiniz ücreti almak koşuluyla
  9. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
    yani imzamı atarsam adımı yazarsam şirket kurup fatura kesmem gerekiyor öyle mi??
  10. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
  11. İ.Beyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk analizini sen yapamazsın demiyor ki bana kralını yaparım bana bu yetki verilmiş,,eğitimle birlikte risk analizi yapacaksın diye bir yönetmelik de yok sadece eğitimi sen yapamazsın diyor..onu da eğitim veren yerler düşünsün ne diyelim..ama ben yinede kendim eğitim veriyorum belgelendiriyorum..bırak risk değerlendirmesini ısg uzmanı yapacak diyede bir sorunluluk yok işveren kendisi de yapar
  12. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    neden fatura kısına takılıyorsunuz arkadaşlar işin fatura kısmı muhasebeyi ilgilendiren bir kısımdır iş müfettişi geldiği zaman sizin yaptığınız analizi inceler o analizin faturasını değilki!işinizi yapın ücretinizi nakit alın o parayı nereye yazacağını bırakın muhasebeci düşünsün bizim işimiz maliye ile değil ki çsgb ile
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Haziran 2013 ---
    sonuçta benim imza atma yetkim varmı yokmu. en son alo 170 de eğitimler konusunda eğitim yapabilirsiniz katılım belgesi de düzenliyebiliyosunuz dedi....
  13. ilerde sorun olmaz o halde.
  14. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
    yani o yapmış olduğumuz dosyaya isim yazmayacak mıyız...
  15. peki 3 saatlik eğitim ve fatura şart diyenlere ne demeli ?ne yapmalıyız inanın kafam karman corman
  16. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
    evet..demekki benim danışmanların söyledikleri doğru...Risk değerlendirmeni acil durum planını hazırla ücretini al...:)
  17. anladığım kadarı ile sirket kurmadığınız müddetce maliye ile bir sorun yasamanız,söz konusu değil,sizin göreviniz rd ,eğitim,acil eylem planı...:oops:
  18. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    zaten osgb ler arası rekabet işin suyunu çıkarmış durumda allah bireysellere ecir sabır vrsin ne diyim:)
  19. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
    evet,o kadar yalan yanlış şeyler anlatmışlarki,risk değerlendirmesinden fazla onlara kanunun amacından bahsediyorumm:)
  20. İ.Beyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    pasta büyük bu aralar bireysel çalışanlara kaptırmak istemiyorlar:)