1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizi yaptığımızda eğitimde verecekmiyiz

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Nesrin karaciğer tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    Onu diyen osgblerdir. Ve rd, acil eylem planı farklı farklı şeylerdir işverenin ayrı ayrı yükümlükleridir.
    (Bende osgbden çalışıyorum:) ama ben oyle demiyorum)
  2. evet,kesinlikle amaçları bireysel çalışanları engellemek bir anlamda.
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şimdi bir işyerinin uzmanı olmakla sadece risk analizini yapmak olayını karıştırmamak lazım risk analizi yaparken o an ki tehlikeleri öngörürsünüz sürekliliğini ise orada uzma olarak çalışmaya başladığınızda sağlarsınız bakanlık şimdi bize ne diyor iyi analiz etmek lazım ben erteleyecem arkadaş uzman a filan gerek yok bunların anaizini yapın yeter ee o zaman bizde yaparız :)
  4. İ.Beyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya yönetmelik de risk analizi yaparken illa eğitim vereceksin diye bir madde varmı ki risk analiziniz geçersiz olur..risk analizi işveren dahi kendisi yapıyor konuyla alakası olmadığı halde.. suat bey ne güzel açıklamış olay budur
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Haziran 2013 ---
    yok eğitim sen veremzsin yok eğitim olmadan risk analizi olmazmış ya bırakın bu işleri ya devlet baba ozman ertelemesin yasayı bende adam gibi eğitimide yapayım risk analizini de acil eylem planınıda..risk analizi yapacaksın diyor bu kadar olay bitmiştir
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eğitimleride verebiliyoruz beyhan hanım en son ki alo 170 in kararı bu yönde.....
  6. evet,bence de suat zenginin acıklaması yetkin!
  7. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
    şöyle bir şey var...Ben işyerime uzman olmadan önce bir danışmanlık firmasının iş sağlığı ve güvenliği uzmanına risk analizi acil durum planı ve eğitim verdirttim.Sonuçta onlarda osgb değil..Demekki eğitim verilebiliyor,sertifika düzenlenebiliyor.
  8. İ.Beyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eğitim veriyorum belgelendiriyorum ama bunun geçerliliği yok bilinçlendirme açaısından yapmakta fayda var..zaten yönetmelik bireysel olarak çalışacaksanız bunu size tanımıyor..anlatmak istediğim budur ama risk analizi yapabilrisiniz geçersiz sayılmaz
  9. Özge Karamusaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KIRŞEHİR DESTEK OFİSİ
    yani eğitimin geçerli olması için illada osgb den mi aldırmak gerekiyor?Anlayamadım:SSSS
  10. İ.Beyhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işveren yasa kapsamın ertelenmesinden ne anladı sizce:)hem bu kapsamdan cebinden para gitmesin diyor hemd ebakıyosunuz yapıalan iş ısg uzmanı ve işyeri hekimi hizmeti almakla aynı şey:)hiç olmasa kapsam eretlenmese kafası rahat olacaktı böyle olunca kafaları iyice karıştı
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çözümlemeniz gayet haklı ve yerinde daha biz anlayamadık ki onlar anlasınlar:)
  12. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Yönetmelikte bireysel iş güvenliği uzmanlarının eğitim veremeyeceği açık. Nasıl eğitim veriyorsunuz anlamadım. Bunu bana da anlatabilir misiniz?
  13. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Eğitimleri veremiyoruz;şöyle, bireysel iş güvenliği hizmeti veren kişinin eğitim verebilmesi için o iş yerinde uzman olarak görev yapıyor olması lazım.Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik resmi gazete tarihi 15.05.2013 e göre.İyi günler.
  14. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    İYİ EĞİTİM DE VERMEYELİM OSGB LER BU İŞTEN NEMALANSIN BİZDE 1500 LİRAYA OSGB LERDE ÇALIŞALIM
  15. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Ömer bey piyasanın ne kadar içindesiniz bilmiyorum ama zaten vermemek lazım inanın.Adamlar 100-150 tl ye risk analizi yapıyor buna acil durum planlar ve eğitimler dahil.Nasıl rakip olacaksın bunlara; ben çok basit bir iş yerine risk analizi yaptım 2 haftamı aldı.Adamlar 5 dkk da kopyala yapıştırla hallediyorlar.Eğitim vermeden belge düzenliyorlar saçma sapan işler dolu.Şimdilerde osgb ler 1500 tl vermez.Yasa ertelenince bu da zor,artık tavan fiyat 1500 tl.
  16. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yönetmelikte ne yazdığını bende gayet iyi biliyorum fakat alo 170 bunu şu şekilde yorumluyor rd ve aep için görevlendildiyseniz o iş yerinin uzmanı olarak bu süre zarfında çalışmışınız demektir bu yüzden eğitimde verebilirsiniz denildi.kaldıki piyasada yapılan isg dosyalarını incelediğimde bireyseller vermiş bu eğitimi.170 i arayıp sorabilirsiniz .
  17. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    BU İŞİ BİREYSEL YAPMAKTAN BAŞKA ÇARE KALMADI. İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK BİR YERDE ÇALIŞSAK ADAMIN VERECĞİ RAKAM BELKİ 1500 LİRA. EEE EĞİTİM DE VERMEYELİM. O ZAMAN NE OLACAK HALİMİZ. BEN ŞAHSEN ŞİMDİYE KADAR YAPTIĞIM HER RİSK ANALİZİNDE FİYATI KENDİM BELİRLEDİM, AMA İŞTE BU EĞİTİM KONUSU YÜZÜNDEN BU KENDİNİ BİR HALT SANAN PARA BABALARINA MAHKUM OLUYORUZ. BUNLAR İŞİN NE OLDUĞUNU DAHA BİLMİYOR. OLAYA VAKIF OLAN BİZİZ. BİZİM ÜSTÜMÜZDEN PARA GÖTÜREN ONLAR.
  18. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Ben de sordum;'' ona kim bakacak ki yapın siz'' dediler, ama ben dediğim gibi bu sıkıntılardan dolayı zaten yapılamaz demek istedim.Zaten bireysel yapıp fatura kesen de yok.
  19. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    fatura mevzusu maliyeyi ilgilendirir çsgb yi değil .ödedikleri paranın nereye yazılacağını bırakın muhasebeci düşünsün.
  20. Enes Delioğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİR OSGB
    arkadaşlar risk analizi ile eğitim ayrı şeyler ikisinin de yapılması gerekiyor. işveren risk analizi yapar veya yaptırır. çalışanlara da gerekli eğitimlerin verilmesini sağlar. bu konuda da belgelendirme çalışmasının gerekli kurumlarca yaptırılması gerekiyor.