1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Risk analizleri gönderme tarihi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

arkadaşlar biris az önce bişey dedi 31 ocak 2013 kadar sskya firmalar risk analizlerini göndermesi gerekiyormuş göndermeyenler 1000 tl cezası varmış diye bişey dedi konu hakkında yorumu olan?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2013 ---
    2 kişi bile çalışan varsa risk analizi yapması ve göndermesi gerekiyor dedi bide ;)
  2. Yönetmelik yürürlüğe girdi o yüzden sanırım:)

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ

İKİNCİ BÖLÜM

İşveren Yükümlülüğü ve Risk Değerlendirmesi Ekibi

İşveren yükümlülüğü

MADDE 5 – (1) İşveren; çalışma ortamının ve çalışanların sağlık ve güvenliğini sağlama, sürdürme ve geliştirme amacı ile iş sağlığı ve güvenliği yönünden risk değerlendirmesi yapar veya yaptırır.

(2) Risk değerlendirmesinin gerçekleştirilmiş olması; işverenin, işyerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması yükümlülüğünü ortadan kaldırmaz.

(3) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilere risk değerlendirmesi ile ilgili ihtiyaç duydukları her türlü bilgi ve belgeyi temin eder.
    Yürürlük
    MADDE 18 (1) Bu Yönetmelik 30/12/2012 tarihinde yürürlüğe girer.
  3. yaşarsalur İSGforum Üyesi

evet bu yonetmelık var rısk analızı yapma zorunlulugu var ama soyle bı durum var rısk analızını bıldırme dıye bısey dedıler bıldırımı mı olur rısk analızının sacma zaten cıkar yakında kokusu
  4. burdan da paylaşırsanız konusunu seviniriz:)İyi çalışmlar
  5. yaşarsalur İSGforum Üyesi

kısaca anlatıyorum iş guvenlıgı konusunda yenı yenı bılgılerı olan ınsanların bıyerlerı tutusunca ortalıgı ayaga kaldırması ve bılgı kırlılıgı yaratması 30 hazırandan sonra gorucez hepsını tek soyleyecegım fıyatlarınızı asagıya dusurmeyın onlar bıze muhtac
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bildirme diye bişey yok ki! ama yapma/yaptırma zorunluluğu başladı...
  7. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kendi çapında bir şeyler yapmak için kurulan OSGB ler çok fiyat düşürüyolar 2000 teklif attığım yeri 1000 liraya alıyolar bu kadar nası düşürüyolar onu da anlamıyorum
  8. yaşarsalur İSGforum Üyesi

osgb surumden kazanıyo sanırım
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkdaslar baskalarini bilmem aMa Riskdeğerlendimesi Alakalı evermiş olduğuM teklifler Sonrası dönen olmadı.sebebin Sorduğum fiyat çokmuş dediler hep.Ben ve Firmam yaz insanlar ve hizmetler vermiyoruz.veren versin.
  10. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firmaları buluyorum randevu alıyorum güzel güzel giyiniyorum benzin yakıyorum adamları uyandırıyorum adamlar yasadan bir haber 1 saat dil döküyorum adama sonra teklifi yolluyorum ve çok normal bir teklif katiyen bir düzenbazlık yoktur. Sonra adamdan ses yok!!! Arıyorum bir şekil öğreniyorum benim teklifimin yarısından bile az teklif verilmiş ve anlaşılmış... Zoruma giden adamları ben uyandırıyorum adamlar 1 telefon bile açmıyorlar biz anlaştık böyle böyle diye ve anlaştığı firmalar da emekli bir doktor + asgari ücretin biraz üstü bir parayla çalışan gariban isig uzmanı tarafından kurulan bir osgb.. Hep böyle oldu yazdan beri.. Biz de fiyat düşürdük ama çok cüzzi düşürüyoruz sırf işverenin gönlü olsun diye piyasayı oynatacak bir şey değil ama bu firmalar hem kendilerini hem bizi yakıyo bunlar yüzünden 6 aydır iş alamıyoruz
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Risk analizi firmada ve sende duruyor,biryere bildirmiyorsun.
    Risk analizi komik fiyatlara yapılacak iş değil,bende indirmiyorum ücretini
  12. oguzzhann61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bureau veritas
    bildirme diye birşey yok yaparsınız dükkanda durur taktir edersinizki 2 kişi bile olan yer bildirmeliymiş dersek memleketteki milyon küsür işletmede bakkaldan tut tüpçüye kadar o kadar risk analizini 3000 müfettiş nasıl kontrol edecek ..
  13. Songül Kuvancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakanlığa gönderilen yılsonu değerlendirme raporudur.
  14. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Risk analizi bakanliga gonderilmez.firmada bulundurulur,
  15. Songül Kuvancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet gönderilmez hem risk analizi risk değerlendirmesi bile değil.risk değerlendirmesi firmada bulunur.denetimde isterlerse gösterilmesi mecburidir.
  16. serdar uzun İSGforum Üyesi

Arkadaşlar bugün İş Sağlığı ve Güvenliği Genel müd.nü aradım. Eğitimlerle ilgili sözleşmeden falan bahsetmediler. OSGB'ye yaptırılması gerektiğini yada bir İSGB uzmanının Katılım Belgesi düzenlemek suretiyle eğitim verebileceğini belirttiler. Bunun yanında risk analizleri ve acil eylem planlarının kendilerine gönderilmesi gibi birşey olmadığını kesinlikle bize birşey göndermeyin diye uyararak söylediler. Nerden çıkıyor bu gönderme işi diye de adam şaşırdı. Bu dokümanlara müfettiş geldiğinde bakılacakmış.
  17. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, sizleri ve işverenleri gaza getirip piyasada olan rehaveti kırmaya yönelik girişimlerden biri ile karşı karşıyasınız. Risk analizinin bir yere gönderildiği yok. Bizim burda da risk analizinin osgb ler tarfından onaylanması gerek diyenler oldu.
    İşverenler risk analizlerini yaptırmıyor, ne zaman ceza yazılmaya başlayınca rehavet dağılaçak. İşyerenler bunları hak ettiğini de düşünmüyor değilim. Bakanlık ceza yazmaya başlayınca telefonlarımız hiç mi hiç susmayacak diye düşünüyorum. O zaman da telefonlarımıza kapatmak zorunda kalacağız diye düşünüyorum. İnşallah yanılırım.