1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk analizleri hakkında yardım.

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Gözde kabtan tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Gözde kabtan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar anlamadıım br konu var şuanda tehlike sınıfı işçi sayısı belli olsun olmasın herkes risk analizi yaptırmak zorundamı öyleyse kanunda belirtilen tarihler ne için geçerli olan tarihler. Bu konuda aldığım bazı duyumlar kafamı karıştırdı.
  2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    şu anda tüm işletmeler risk analizlerini hazırlamak zorunda. kanunda belirtilen tarihler uzmanların istihdam tarihleri.
  3. Gözde kabtan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2013 ---
    Risk analizine imza atan isg uzmanı o tarihe kadar çalışma zorunluluğu olmadığı için orasının elemanı olmuyor henüz. Peki bu durumda da işletmede geçirmesi gereken zamanlara uymak zorundamıdır? yoksa risk analiziyle işi bitiryormu
  4. Nalan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende babamın sanayideki dükkanında risk analizi yapacağım ve aklıma takılan bazı şeyler var. ben isg konusunda daha önce bir yerde çalışmadım ve risk analizi yaptıktan sonra risk analizinin altına direk imzamı atabiliyor muyum yani belgemi bakanlıkta yada noterde onaylatmam gerekiyor mu ? yada bunun gibi başka şeyler gerekli mi?
  5. Ali Ünal İSGforum Üyesi

1.Babanızla sözlesme yapıp (danısmanlık sözlesmesı) analiz yapabilir Destek Elemanı kısmına imza atabilirsiniz. Bu durumda Makbuz kesmeniz gerecektir.
    2.Siz yaparsınız babanız yapmış gibi gösterirsiniz babanız imza atar.
    3.Babanızın iş yerinde calısıyor gorunuyor ısenız (atama yapılmış ise) siz yapabilir uzman olarak imzanızı atabılırsınız.

RD lerinin Noter vb onaylarına gerek yoktur.
  6. Nalan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk analizi için değil de iş güvenliği belgemin noterde tasdikletilmesine gerek var mı diye sormuştum. babamla beraber 5 çalışanı var dükkanın ve babamda çalışan olarak gözüküyor bu durumda dükkan sahibi olan annemle dediklerinizi yapmam gerekiyor sanırım verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim :)
  7. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Gayri menkul sahıbı annenız isveren olarak görülüyor galiba :) O zaman anneniz yapacak iş kadını olarak :) belgenin notere onaylatılması söz konusu degıl
  8. Gözde kabtan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    burada anlayamadığım bazı şeyler var .Madde ikide işyeri sahibi yapmış gibi gösterebilirsiniz dediniz her işyeri için mümkün mü bu değilse özel şartları nelerdir. Birde elinizde bu danışmanlık sözleşmesinin bir örneği varmıdir?