1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk budur-2

Konusu 'Eğlence ve Mizah' forumundadır ve Bilal Gezgin tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    Takdire şayan bir cesaret :)

fotoğraf.JPG
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    5 x 5 = 25 KABUL EDİLEMEZ RİSK :)
    ACİL Düzeltici önleyici faaliyet :)
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Çocuklara satılmış yada satı adının konulması eski bir geleneğe dayanıyor. Bir ailede daha önce bir çocuk ölümü olduysa, kötü şansı, kaderi yada kötü ruhu yanıtlmak için bu isim alınıyor ve bu çocuğun ruhunun ermişlere erenlere yada iyi ruhlara satıldığını ifade ediyor. Böylece kötü kaderin etkisiz kılınacağı sanılıyor. Dalga geçtiğiniz isim çok eski bir eski bir türk geleneği.

Belli ki insan isimleriyle dalga geçmeyi eğlenceli buluyorsunuz. Bilal adınında arapça ıslak olduğunu tabiki bilirsiniz.

Bu isim Satılmış Erdoğan olmasa, örneğin Satılmış Mustafa Kemal yada Satılmış Muhammet olsa yine bu "şirin" espiriyi yapar mıydınız acaba.
  4. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Koray BEY
    Neden arkadaşın yapmış olduğu ince espri özelliği olan bir paylaşımı polemik konusu haline getiriyorsunuz.!!Bence hoş bir paylaşımdı ve uzatılacak yada altında derin manalar aranılacak bir konu değil
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Sana göre öyle ama bana göre öyle değil. Demekki espiri anlayışlarımız, sahip olduğumuz kültürden doğan insan hassasiyetleri farklı.
  6. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    Paylaşımdaki amacım ne bir isimle dalga geçmek ne de siyasi bir kişiliğe göndermede bulunmak. Yan yana geldiğinde gülümseten iki kelime sadece. Bu afişi gördüğünde eminim başbakanın yüzünde de bir gülümseme olmuştur. Spontane oluşmuş bu hoş nükteyi polemik konusu yapmak yersiz.
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Aynı spontanlığı ben mesela bir aday bulsam ve Satılmış Mustafa Kemal olarak yapsam. Kaçınız benim forumdan atılmam için şikayet edecektiniz. Forum yöneticileri özel mesajlarında bana ne gibi tehditler yağdıracaktı onuda düşündün mü?

Senin adın satılmış olsa ve bu espiri yapılsa incinmez miydin.

Biliyosun senin adının anlamı da Islak..

Sence herkesin üniversite mezunu olduğu mesleki bir forumda bu düzeyde bir espiri yapmakta, buna gülmekte sorun teşkil etmiyor mu?
  8. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    Bana göre problem yok.

İncinmezdim.

Bilmiyordum, aydınlandım.

Etmemeli.
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi