1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk değerlendirilmesinin yenilenmesi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Süleyman İstek tarafından 1 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23292
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya
    çalışmış olduğum fabrikaya yeni bir makine alındı .fabrikanın risk değerlendirmesini ( tehlikeli sektör ) aralık 2015 tarihinde yapmıştım. şimdi burada yeniden risk değerlendirmesi yapmam gerekiyor . burada sadece makine ile ilgili risk değerlendirmesi yapsam mevcut daha önce yapmış olduğum genel risk değerlendirmesine ek yapsam olur mu ? ek yaptığımı risk değerlendirme ekibine ve işverene imzalatsam olur mu ?
  2. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ek yap imzalat gitsin
  3. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ek yap ama hepsini tekrar imzalat
  4. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23292
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya
    risk değerlendirmesi 70 küsür sayfa.makine için 2 sayfa ekleyeceğim tekrar 70 küsür sayfayı imzalatmak mı gerek
  5. Nur Bahar ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    56731
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Raporun en başında geçerllik süresi yazdıysan, ve bu süre dolmadıysa eğer gerek yok, ama geçerlilik süren dolduysa raporu yeniden hazırlayıp imzalatman lazım...
  6. Ali Rıza Kaçmaz Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    75248
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ

Risk değerlendirmesinin yenilenmesi

MADDE 12 – (1) Yapılmış olan risk değerlendirmesi; tehlike sınıfına göre çok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli işyerlerinde sırasıyla en geç iki, dört ve altı yılda bir yenilenir.

(2) Aşağıda belirtilen durumlarda ortaya çıkabilecek yeni risklerin, işyerinin tamamını veya bir bölümünü etkiliyor olması göz önünde bulundurularak risk değerlendirmesi tamamen veya kısmen yenilenir.

a) İşyerinin taşınması veya binalarda değişiklik yapılması.

b) İşyerinde uygulanan teknoloji, kullanılan madde ve ekipmanlarda değişiklikler meydana gelmesi.

c) Üretim yönteminde değişiklikler olması.

ç) İş kazası, meslek hastalığı veya ramak kala olay meydana gelmesi.

d) Çalışma ortamına ait sınır değerlere ilişkin bir mevzuat değişikliği olması.

e) Çalışma ortamı ölçümü ve sağlık gözetim sonuçlarına göre gerekli görülmesi.

f) İşyeri dışından kaynaklanan ve işyerini etkileyebilecek yeni bir tehlikenin ortaya çıkması.

Aralık-2015 te risk değerlendirmesi yapmışsın. Tehlikeli sınıfta 2019 yılında tamamını yenilemen gerekir. Alınan makinadan kaynaklanan riskler işyerinin bir bölümünü etkiler diye düşünüyorum. Risk değerlendirmesini tamamen yenileme sürene 1 yıl gibi bir süre kalsaydı tamamını yenile derdim ama kısmen yenilemen gerekir diye düşünüyorum.
  7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
  8. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23292
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya
  9. berat onur atalar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    102326
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    revizyon dan geçirme yaparak yeni riskler eklenir. maalesef ki her sayfanın imzalanması gerekmektedir. revizyon tarihini yenilemeyi unutmayın. :)