1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk değerlendirmeleri

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Halim USTA tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Halim USTA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar işyerime sağlıklı bir risk değerlendirme yapabilmek için kaynak arıyorum kendime. Forum Media nın yayınlamış olduğu eğitimsetleri, risk değerlendirme setini almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlarım var mı ? Tavsiye edermisiniz ? Veya başka bir kaynak önerecek arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.
    Teşekkürler
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işyerinize risk değerlendirmesi yapmanızın dışında yönetmelikte belirtildiği üzere risk değerlendirme rehberide hazırlamanız gerekecek bunu nasıl hazırlıyacaksınız..Kaynakları almanız ve çalışmanız fayadalı olacaktır ve sitemizde bi dünya bilgi ve belgede ayrıca var onlarada bakın..birde risk değerlendirme yöntemine hakim olmanız ve profesyonel olarak derecelendirme yeteneğiniz olmalı..tehlike nedir?risk nedir?olasılık nedir?şiddet nrdir?ve nasıl skorlamalıyım sonuç ne olabilir bunları iyi hesaplamalısınız..mesela,risk değerlendirmesinde kabul edilemez bir riski kabul edilebir gösterirsen yada kabul edilebilir bir riski kabul edilemz gösterirsen ve buna benzer yanlışlar yaparsanız hem patronun hemde kendi başınızı belaya sokmuş olursunuz...
  3. Ürünlerimizi büyük firmalardan A sınıfı iş güvenliği uzmanlarına kadar herkes kullanmaktadır.Dilerseniz ürün gönderimi konusunda yardımcı olabilirim.Eğer bire bir eğitim almak isterseniz seminerlerimize de katılım gösterebilirisiniz
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    faydalı işler yapıyorsunuz destekliyorum sizi ama risk değerlendirmesi iyi bir proses bilgisi,araştırma ve çek etme altyapısına sahip olmalıdır bunlarıda ekipler ile birlikte yapmalıdır.eğitimler çok samimiyetsiz olmamalı..ben ohsa baş denetçisiyim bunu alırken A3 kağıdına verilen seneryayo göre hazırladığımız risk değerlendirmesinde bizzat yaşadım çizelgeyi bile kurşun kalemle çizmiştik,uygulamalı risk değerlendirme eğitimi konu başlığı olursa seminerleriniz için sevinirim..teorik birşey vermiyor...akılda pratikte kalmıyor..
  5. Erkan Bey,

Önerilerinizi değerlendireceğiz.Tabi ki biliyorsunuz bu iletmiş olduğunuz uygulamalı imkanlar da olabilir ama bunların dahil olduğu her seminer için maliyet boyutları da tüketici aleyhine oluyor malesef ülkemizin ekonomik şartları da ele aldığımızda katılacak olan kişilerin bütçeleri de buna müsaade etmiyor.Eğer siz yeterli sayıları bulurum diyorsanız biz size özel böyle bir teklif hazırlayıp sunarız.Önemli olan sizlerden gelen istekler.Sizler talep edin reel olarak sayıları iletin bizde size uygulamalı yardımcı olalım
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    siz toplayın ekibi ben ve fatih bey verelim eğitimi..ben burda risk değerlendirmesini anlatmaya bedava devam edecem..yakında çalışmalarım bitmek üzere yönetmeliğe göre risk değerlendirmesi raporu taslak ve rehberi yayınlayacağım ve biraz detay takılacam eğitimler bizde bedava..risk değerlendirme bir profesyonelle çalışarak elde edilen bir kazanımdır..isg kanunu yokken biz maden mühendisleri A sınıf uzmanlarımızla risk değerlendirmesi hazırlayarak geçti zamanımız şunu öğrendim birlikte ekiple olursan ey uzman kardeşim o zaman sindiriyorsun meseleyi..eğitim şart ama tecrübeli birinin yanında uygulama yaparak...
  7. Uygulamalı olarak görmek herkes için bir artıdır.Özellikle tecrübeli kişilerden alınan eğitimler bizde bu konu ile ilgili her zaman destek olmaya hazırız.
  8. Fatih_Yüksel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Düşüncelerinize aynen katılıyorum Erkan bey. 220 saat eğitim ve bir sınav ile uzman oluyoruz ama tecrübemiz yok. Bu forum sayesinde gerekli bilgileri edinmeye çalışıyoruz ve bu hem bizim için hem çalışanlarımız için çok faydalı oluyor. Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
  9. Ayşegül Öner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1253
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ.
    Erkan Bey, bu yaklaşımınızdan dolayı tebrik edeirm sizi.. ben 2010 yılında İSG-C uzmanlık eğitimi aldım ve ilk sınavda da belge sahibi oldum.. ancak işyerimde çok fazla tesisin çevre izinleri ile uğraştığım için iş güvenliği alanında çalışmadım. çok tehlikeli sınıfta olmasına rağmen herhangi bir iş güvenliği risk değerlendirme çalışmaları vb konular hakkında tecrubem yok.. izinlerle işim bitince isg üzerine de çalışmak durumundayım, bu nedenle bu siteyi takip ediyorum. daha önceleri erişimde sıkıntı vardı ancak şuan yok.. çok faydalı bilgiler içeriyor ve bana çok yararlı olduğunu söyleyebilirim. hakkınızı helal edin.. çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar...
  10. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eeee, Emre Bey den de alırız bir kaç risk değerlendirmesi örneği olmaz mı Emre Bey ? Hem reklam da olur sizin firma için...Promosyon promosyonn ;) :p
  11. Elimizden geldikçe yardımcı olmaya çalışırız :)