1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk değerlendirmesi geçerlilik tarihi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve İlker Turan tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. İlker Turan Mevzuat Grubu

  • Mevzuat Grubu
  Sertifika Numarası:
  118279
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akademik Fark OSGB
  Arkadaşlar firma çok tehlikeli sınıfta ikamet amaçlı konut yapıyor.Bu firmanın şu anda devam eden herhangi bir projesi yok sadece merkez ofisi bulunuyor.Nace kodu çok tehlikeli risk değerlendirmesi yapacağım yer ofis.Bu ofisin risk değerlendirmesinin geçerlilik tarihi ne olacak?

  Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.Sizler ne düşünüyosunuz?
 2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  Çok tehlikeli olarak yapılan işin yanında, yakınında değilse az tehlikeli olarak değerlendirip risk analizi geçerlilik tarihini 6 yıl verebilirsiniz. ama iç içe bulunuyorsa o işin tehlikesinden etkilenme durumu dikkate alınarak geçerlilik tarihi yapılan ana faaliyetle aynı değerlendirilir.
 3. Zaim Zengin Eğitim Grubu

  • Eğitim Grubu
  İl Temsilciliği:
  Tekirdağ
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Konut inşaatı başlamamış ise Nace Kodu değiştirebilirsin. Sadece proje hazırlama olduğunda az tehlikeli oluyor. Ancak İnşaat başladığında sgk belirtiyorsun bunun için ayrı bir nace kodu oluşuyor ÇOK TEHLİKELİ oluyor. SGK bunu görüyor. Çünkü inşaat başladığında SGK senden ayrı bir sgk numarası veriyor taşeron çalıştığında ordan girişi sgk girişleri olacak.
 4. İlker Turan Mevzuat Grubu

  • Mevzuat Grubu
  Sertifika Numarası:
  118279
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akademik Fark OSGB
  Teşekkürler geçerlilik tarihini 6 yıl olarak değerlendireceğim. Mevcut durumda herhangi bir proje hazırlığı dahi bulunmadığından az tehlikeli olarak değerlendirmeye alacağım.