1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk değerlendirmesi hakkında

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve MerveUngoren tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,
    200 kişinin çalıştığı bir tekstil firmasının danışmanlığını yeni yapmaya başladım. Firmada güzel hazırlanmış bir risk değerlendirmesi mevcuttur. Ancak risk değerlendirmesi ekibi kurulmadan yapılmıştır. Benim ekip kurarak risk değerlendirmesini revize etmem gerekli mi?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yönetmelik çıkmadan önce hazırlanmışsa,yeniden mevzuata uygun hale getirmek için ekip kurup yeniden bir analiz yapmanız uygun olacaktır.
  3. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    29.01.2013 tarihinde hazırlanmış. yönetmelikten sonra oluyor. bende o şekilde düşündüm. ancak yine de danışmak istedim.
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eksiklikleri varsa düzelt, baktın olmuyor yeniden yap... içine sinmiyorsa...
  5. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    rapor kısmı bence gayet iyi. belki bir kaç revize o kadar. ama dökümantasyon mevzuata uygun hazırlanmamış. içime sinmeyeceği için ekip kurup tekrar yapmam daha iyi olcak :)
  6. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk değerlendirme için ekipte bulunması gerekenler kimler?
  7. B-Hacer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınav sorularında çok çıkıyordu sorduğunuz soru :)
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  9. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Risk değerlendirmesi ekibi
    MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.
    a) İşveren veya işveren vekili.
    b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.
    c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.
    ç) İşyerindeki destek elemanları.
    d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.
  10. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkürler :) işverene gelde onaylat bunu
  11. eseneyp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhabalar, hayırlı olsun öncelikle. ben de bir tekstil firmasıyla görüşüyorum çalışan kişi sayısı yaklaşık aynı. sorun olmazsa ücret olarak neye anlaştınız öğrenebilir miyim? ücret olarak bir fikrimin oluşması için soruyorum :)
  12. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben osgb üzerinden danışmanlık veriyorum. bireysel değil.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2013 ---
    ben kabul ettirirken zorlanmadım. ama her yerde böyle olmuyo tabi :)