1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk değerlendirmesi semineri

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    21 Aralık 2012 | 09.30 - 17.00 | The Green Park Hotel | Taksim | İstanbul

Kimler Katılmalı?
    Genel Müdürler,
    İş veren ve İşveren Vekili
    İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları/ Sorumluları
    Eğitim Sonrası

Yeni yasanın öngördüğü risk değerlendirme metotlarını firmanıza taşıyacaksınız. Hem yasaya karşı sorumluluklarınızı yerine getirirken hem de maddi manevi hasarlara yol açacak kazaları önleyebileceksin.

Eğitim Ücreti: 315 TL + Eğitimin Temel Amacı ve Faydaları:
    Yeni İSG Yasası önleyici yaklaşımlar AB Direktifleri doğrultusunda 30 Haziran?da yürürlüğe girdi ve önemli yaptırımlar 1 Ocak?ta başlıyor. Bu tarihten önce katılacağınız Risk Değerlendirme semineriyle imza yetkilisi olduğunuz sorumluluklarınızı rahatlıkla yerine getirebileceksiniz. Ayrıca seminer süresince, şirketinize özel sorulara alacağınız pratik cevaplarla ofisinize döner dönmez hemen uygulayacağınız pratik çözümlere sahip olacaksınız.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda firmalara özel ve açık katılımlı eğitimler veren A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Adli Yargı Bilirkişisi M. Recep Yazgan uzun yıllar boyunca edindiği kamu ve özel sektördeki iş güvenliği deneyimlerini katılımcılarla paylaşacaktır.

Ekli Dosyalar:

2. Forumdan seminerimize katılacak olanlar var mıdır ?
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    katılacak arkadaşlar burdan parmak kaldırsın..:)
  4. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilemedim katılmaya değer mi diye
    Risk analizi eğitimine bakış açılarını görmek için katılmak istiyorum ama klasik 5x5 ile iş kazalarını engelleyemediğimiz ortada.
    Klasik eğitimse almak istemem dediğim gibi farklıysa katılacağım galiba :)
  5. sita İSGforum Üyesi

315 tl çok değilmi?
  6. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok ama yatırımım kendime olacak, bu açıdan bakmayı deneyin ;)
  7. Aslında çok değil seminerlerimiz detaylı olup eğitim sürelerimiz saat olarak uzundur.Ayrıca bir seminerle bir sürü bilgi donanımı ekleyeceksiniz kendinize.Ayrıca fiyatta eğitim materyalları, öğle yemeği ve içecek ikramları bulunmaktadır.
  8. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Emre bey bilginiz varsa lütfen paylaşır mısınız? Hangi risk analiz yöntemi irdelenecek?
  9. 1. Risk Değerlendirmesi Nedir?
    2. Risk Değerlendirmesinin Yasal Dayanakları
    · 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu,
    · Yönetmelikler,
    · OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi…
    3. Risk Değerlendirme Terminolojisi
    · Tehlike, Risk,
    · Olasılık, Şiddet,
    · Frekans, Ramak kala,
    · Risk Değerlendirmesi, Risk Algılaması,
    · Risk Yönetimi, Güvenlik…
    4. Ramak Kala, Tehlikeli Olayların Analizi
    5. Risk Değerlendirme Adımları
    · Tehlikelerin belirlenmesi, Önlemlerin belirlenmesi,
    · Risk değeri (skoru) belirlenmesi, Önlemlerin uygulanması,
    · Denetim, Gözden geçirme,
    6. Risk Değerlendirme Metotları
    · L tipi 5’li matris metodu, L tipi X’li matris metodu
    · Çeklist metodu, Ön tehlike analizi
    · İş (Görev) tehlike analizi,“Olursa ne olur?” metodu
    · Olası hata türleri ve etkileri metodu (fma)
    7. Hazırlık ve Risk Değerlendirme Ekibi Oluşturulması
    8. Risk Değerlendirme Örnekleri
    · Acil Durum, Sağlık Riskleri
    · Elektrik Tesisleri, Yüksekte Çalışma, Ekipman
  10. Bunlar seminerde anlatılacak ana başlıkları bunlara ek olarak örneğin Davranış odaklı risk konusu gibi konulara da değinilecek.
  11. Bence çok değil.Ben şu şekilde düşünmekteyim.Sonuçta yapacağımız yatırımları kendimize yapmaktayız.
    Öğrendiklerimizi uygulayarak bilgi donanımımızı artırıyoruz bu bize hem maddi hemde manevi anlamda katkı sağlamaktadır.
  12. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    biraz indirim yapın
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  14. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :) Evet haydi isgforum için indirim yapın bence de ki uzmanlar arasında yaygınlaşsın kurumunuz.
  15. İnanın fazlası ile değecek verdiğiniz ücret.Bildiğiniz üzere şuanda seminer fiyatları 400 ile 500 TL + KDV arasında fiyatlandırılıyor.Fiyatımız % 30 indirimli olan fiyattır.Keşke elden daha fazlası gelse de yardımcı olabilsek.Bu fiyatı düşünürken eğitim yerinden eğitimciye her şeyi değerlendirmenizi rica ediyorum.Ayrıca fiyata öğle yemeği ve çay saatlerini de eklediğimizde fazlasıyla tatminkar edecek diye düşünüyorum.
  16. Ayrıca katılımcı sayılarını sınırlı tutarak eğitimin anlaşılabilirliği açısından daha faydalı olacağını düşünüyoruz.Bu nedenle seminerlerimize katılanlar memnuniyetlerini dile getirirler.
  17. Forumdan Ersin Beye(erenler1) katılımlarından dolayı teşekkür ederim.
  18. Forum Üyelerinin Dikkatine,

Tüm Türkiye'de yaşanan hava muhalefeti nedeni ile seminerimiz 28 Aralık 2012 tarihine ertelenmiştir.Katılmak isteyenlere yeni bir değerlendirme fırsatı olmuştur.01.01.2013 öncesi alınacak tedbirleri değerlendirmeniz dileğiyle.
  19. Katılmak isteyenlerin dikkatine son 2 katılımcı hakkı kaldı değerlendirmek isteyenler tarafıma dönüş yapabilir.
  20. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Emre bey,
    Bu eğitime patlamadan korunma dökümanı ile ilgili " zone bölgesi hesaplaması nasıl yapılır " konusunu da ekleyebilirmiyiz