1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk değerlendirmesi yapmanın riskleri nelerdir ?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Abdulkadir kıvrak tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Abdulkadir kıvrak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Rsik analizi yapan uzman her defasında farklı sektörlerde çalışabiliyor ve dolayısı ile her tehlikenin farkına varmıyabiliyor. İş verene göre zaten tehlike ve risk yok. Bu durumda risk değerlendirmesi yapan uzman gözünden bir tehlikeli durum kaçırırsa , yada işveren tespi edilen tehlikeliri gidermez ve bir yaralanma ortaya çıkarsa değerlendirmeyi yapan uzmanın hukyki sorumluluğu ne kadardır.
 2. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  risk analizini uzman tek başına yapar algısı yanlış, mevzuatta yer aldığı ve doğru olduğu şekliyle "Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir". 1 kişi bütün tehlike ve riskleri tespit edemeyeceğine göre ekibin yapması ve sorumluluğu paylaşması uzmanlar açısından da faydalıdır.
 3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  risk analizini uzman tek başına yapmazzzzzzzzzzzzz. piyasada risk analizini yapıp satanlardan gördükleriniz gerçek dışı. Dolayısıyla sektörel fark diye birşey yok
 4. Abdulkadir kıvrak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  tamam. yapamaz.peki ekip olarak yapan grubun hukuki sorumluluğu nekadardır