1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Risk değerlendirnesi konusunda bakanın açıklaması haberi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 26 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  ANKARA Milliyet
  Çelik, dün düzenlediği toplantında, intibak kapsamında; 438 bin emeklinin maaşında 50 lira, 324 bin emeklinin maaşında 50-100 lira, 715 bin emeklinin maaşında 100-200 lira, 284 bin emeklinin maaşında da 200-350 lira iyileştirme yapıldığını bildirdi.
  Çelik, bir süredir çalışmalarını sürdüren Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun da yarın 2013 asgari ücretini açıklayacağını söyledi.

  Risk değerlendirmesi
  İşçi, memur ve bütün iş yerlerinin iş sağlığı yasası kapsamına alındığını anlatan Çelik, 1 Ocak’tan itibaren kamu olsun özel olsun bütün iş yerlerinin risk değerlendirmesine gireceğini söyledi. Çelik, risk değerlendirmesi yapılmadığı takdirde verilecek cezalarlar için şöyle dedi:


  “İlk denetimlerde 3 bin TL, tekrarı durumunda her ay için 4 bin 500 TL para cezası uygulanacaktır. Ayrıca tüm işyerleri 1 Ocak’tan itibaren acil durum planlarını da yapmak zorunluluğunda. Bunu yerine getirmemeleri durumunda ise bin TL idari para cezası uygulanacak.”
  İş kazaları ve meslek hastalıklarının Türkiye’ye maliyetinin 7.7 milyar dolar civarında olduğunu belirten Çelik, “100 bin işçide ölüm oranı 2002’de yaklaşık 17 iken, 2012’de bu 100 bin işçide 8’e gerilemiş olmasına rağmen henüz bu rakamları istediğimiz düzeye çekemediğimizi belirtmekistiyorum. 27 Avrupa ülkesinde bu ortalama 4” diye konuştu.
  Kimlik sistemlerinin bir firma tarafından karşılandığı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Çelik, rekabet ortamının sağlanması için çalışacaklarını söyledi. Çelik, “Bu uygulamayı 1 Nisan 2013’te başlatacağız, bu tarih son tarih” dedi.[​IMG]

  http://ekonomi.milliyet.com.tr/emek...i/ekonomidetay/26.12.2012/1647067/default.htm