1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk degerlendirme bilgisi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Cavit Yıldırım tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADASLAR KENDI BASIMIZA RISK DEGERLENDIRMESI YAPTIGIMIZDA MESELA LOKANTA KUCUK ISLETME YEDEK PARCA GIBI RISK DEGERLENDIRMESINDE RISK ANALIZI ACIL EYLEM PLANI BIRDE EGITIM VERIRSEK KAC LIRAYA YAPMALIYIZ YAPTIGIMIZDA IMZA SEKLIMIZ NASIL OLMALI ( ISVEREN VE YA BASKA BININE IMZA ) BIRDE ORNEK VARSA ARKADASLLAR DAN ISTIYORUM AYRICA BIZIM SORUMLULUGUMUZ NEREYE KADAR BUNU TESLIM ETTIGIMIZDE ISVERENDEN KARSI OLRAK NE IMZALATMALIYIZ ORNEK OLANLARDA PAYLASABILIRMI TSKRLR
  2. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BENCEDE YUZUNE GUL ARKAASINDAN KUYUSUNU KAZ GITSIN KICINI BIR YERE SIKISTIRIR ELBET :)
    bunu sen yazmıştın hatırla....
  3. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    HAHAH SANA GERI GELDI DIYORSUN YANI YOK YA KENDI CAPIMDA YAPMAK ISTIYOR SOYLE TEHLIKESIZ YERLERDEDE ACEMELIK ETMEYEYIMD DIYE :)
  4. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yani şöyle diyebilirmiyiz. Çıktım erik dalına anda yedim üzümü.
  5. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    o_O [​IMG] ??
  6. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    VALLA ERIK DALINI BILMEM AMA SEN CIKMA BENCE :)
  7. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kusura bakma.hakkını helal et yigit.
    yalnış benimdi.
    hayırlı geceler.
  8. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    HELAL OLSUN GÖZUM
  9. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Serbest piyasa ekonomisinde isteyen istediği fiyattan emeğini satar. Bunda bir sınırlama yok. Zaten bunun için bu sıkıntılar yaşanıyor fiyat kıranlar sağolsun...

Herneyse,

Profilinizde C Sınıfı Uzman olduğunuzu yazmışsınız bu sorduğunuz sorumluluk ile ilgili soruları size eğitim kurumunda yahut staj yaptığınız yerde anlatmadılar mı ? Sınava çalışırken hiç mi denk gelmediniz merak etmediniz kısaca siz nasıl uzman oldunuz arkadaş ?
  10. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TALHA BEY SORUYU FARKLI NOKRTDAN BAKMA BENIM DEDIGIM RISKINI BILIYORUM ZATEN AMA OLDUKI KACIRDIM BIRINI ATLADIM O AMACLA BAK BIREYSEL RISKTE IKI KISI KALIYORSUNUZ BUNUDA ONA GORE DEGERLENDIR BIRDE SANDA SORMAK LAZIM AYRICA NASIL YARDIMCI OLUYORSUN ???
  11. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Öncelikle forumda kurallar gereği tamamı büyük harfle yazmak yasak Cavit bey. Benim takıldığım nokta sorumluluğumuz nereye kadar sorusuydu. Bu işte sorumluluk işini iyi yapmayan uzman için (idam cezasının kalktığını düşünürsek) müebbet hapse kadar gider.

İmza hususuna gelirsek paraf atın her sayfaya yönetmelikte öyle der. Son sayfayı imzalarsınız.

Fiyat olarak tehlike sınıfına göre saatinize bir fiyat belirleyin tehlikeli sınıf için 50 TL/saat bence ideal ama bunu verecek işveren bulabilir misiniz bilemiyorum.

Yardımcı olabileceğim, atladığım başka konu var mı ?
  12. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  13. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ne demek rica ederim üye memnuniyeti için görüşmelerimiz kayıt altında hatırlatayım :) Size de te..se..ke..le..re
  14. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    farketmez bıze her yol uyar sızede te se ke le re o_O
  15. Tuncay Kılıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben sunu anlamak istiyorum.Diyelim ki ben bir yere risk değerlendirmesi yaptım ve riskleri ve çözüm önerilerini dört dörtlük ortaya koydum.İşimi bitirdim ve o işletmeden ayrıldım.2 gün sonra yeni bir risk ortaya çıkabilir ve bu dolayısıyla bu risk değerlendirmesi formunda yer almayacaktır.Diyelim ki bu riskin sonucunda da bir olay meydana geldi.Gelip bunla alakalı bana hesap sorabilirler mi. Bunu hangi yönetmelik açıklayabilir.Genelde top yönetmeliklere atılıyor bence bu doğru değil.
  16. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benımde anlatmak ıstedıgım buydu ummadık bır zamanda ummadık bır plan cıktı ben rısk degerlendırmesını danısman bır sırket veya kendı adıma yaptım yada danısman sırketten ayrıldım burada bır karmasa olacak kanun dıyor 6 yıl gecerlı ne ye gore gecerlı
  17. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Geçiş sürecinde yaşanabilir bu dedikleriniz. Kanun tamamıyla yürürlüğe girdiği anda sizin işinizi bitirip gitme gibi bir şansınız olmayacak niye çünkü o işyerinin daimi iş güvenliği uzmanı olacaksınız. ;) Şuanda benim igu çalıştırma zorunluluğum yok eee o zaman diğer maddelerde ne ihtiyacım varsa karşıla diyor işveren. Sizde o ihtiyaca binaen gidiyorsunuz bu işi yapıyor ve ayrılıyorsunuz o işyerinden.

Öyle bir olay olsa tarihlere bakılır. Örneğin yeni bir makine geldi yerleştirildi. İşverenin hemen Risk Değerlendirmesini güncellemesi gerekiyor değil mi ? O zaman suçlu işveren. İGU çalıştırmış olsaydı o zaman o suçlu olacaktı yeni duruma göre RD yapmadığı için. Bilmem anlatabildim mi ?
  18. Tuncay Kılıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yani bir şey soruyorsun veya sormak istiyorsun hemen yönetmelik okumadın mı onu yapmadın mı bu doğru değil biliryosan yardımcı olursun bilmiyorsan olmazsın.Ki herkes yönetmeliği de anlayamabilir veya anlar emin olmak ister.Bence böyle çıkşlar doğru değil...
  19. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Niye karı almayı evlenmeyi,yemeyi içmeyi iyi biliyolar demi tuncay
  20. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu daha acıklayıcı oldu bır danısmanlık fırması bırde kendı bunyemde rısk degerlendırmesı dusunuyorum burada aldıgımı sımdıye gore degıl ılerıye donuk bakmak ıstıyorum