1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk yönetimi takımı?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Can Koral tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bugün İç Kontrol Departmanı benden risk yönetimi takımı kurmamı istedi. İş Güvenliği kanununda ya da yönetmeliklerde bu tarz bir zorunluluk mevcut mu ya da tam olarak bunu ne olduğunu bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.
  2. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Risk değerlendirmesi yönetmeliğinde geçiyor, Risk Ekibi de diyoruz;

Risk değerlendirmesi ekibi
    MADDE 6 –
    (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.
    a) İşveren veya işveren vekili.
    b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.
    c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.
    ç) İşyerindeki destek elemanları.
    d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkürler çok net ve aydınlatısı olmuş. bir şey eklemek istiyorum.
    risk yöneimi dediğinizde ise, bu yapılan değerlendirmelerin sonuçlarında çıkanları yönetmeyi de kapsıyor.
    uygulama kapsamı aşağıdaki gibi
    Tehlike analizi < Risk Analizi / Değerlendirmesi< Risk Yönetimi

risk yönetiminde aslında tespit edilen riskleri engellemek de yer alıyor.
    bu nedenle, fabrikada buna ayırılacak bütçeye sahip kişi ve uygulayıcılar (bakım vb) da eklenirse daha aktif olur
  4. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkürler zaten bunları biliyorum da risk yönetimi takımı cümlesi biraz farklı gelince gözüme şaşırdım sanırım..Elinize sağlık:)
  5. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    risklerin devamlı takibini ve izlenmesini de içerir
    upload_2014-10-23_10-20-22.png
  6. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende birşey sormak istiyorum.bu ekibi kurduk ve eğitimlerini verdik diyelim.onlardan sözel mibilgi alıcaz yoksa kağıt üstünde risk değerlendirmesi formu doldurmalarınımı istiycez.ben tam zamanlı çalışıyorum mesela sürekli eksiklikleri konuşarak belirleyip tamalıyoruz.evrak filan tutmadım hiç.bilgilendirirseniz sevinirim.
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İTA formu vereceksin,devamlı yazılacak ve okunacak eyleme geçilecek..Yada tehlike kartları oluşturursun...
  8. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi