1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Risk yönetimi ve değerlendirmesi soru cevabı hakkında

Konusu 'Biyolojik Tehlikeler ve Kontrolü' forumundadır ve mesutkayci tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. mesutkayci İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar ben bugun bir soru gördümde cevabı konusunda şüpheye düştüm sizden de yorum alabilir.Soru şu şekilde :

  Aşağıda belirtilenlerden hangisi işyerlerinde Biyolojik Risklerin belirlenmesi ve değerlendirilmesinde göz önünde bulundurulacak etmenlerdendir?
  A.Biyolojik etkenlere maruz kalma riski bulunan herhangi bir çalışmada,işçinin sağlık ve güvenliğine yönelik herhangi bir riski değerlendirmek ve alınması gereken önlemleri belirlemek için,işçinin maruziyetinin türü,düzeyi ve süresi belirlenir.
  B.Birden fazla grupta yer alan biyolojik etkenlere maruziyetin söz konusu olduğu işlerde risk değerlendirmesi ,zararlı biyolojik etkenlerin tümünün oluşturduğu tehlike dikkate alınarak yapılır.
  C.risk değerlendirmesi,düzenli aralıklarla ve işçinin biyolojik etkenlere maruziyet koşullarını etkikeyebilecek herhangi bir değişiklik olduğunda yenilenir.
  D.Yukarıda belirtilenlerden hepsi doğrudur.


  Bana göre doğru cevap D olması gerekiyor ama cevap şıkkında C olduğu belirtiliyor.Sizce Hangisi doğru ???
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Cevap:C şıkkı
 3. hakan kemikkıran İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  C doğru kabul ediyorum ama bu soru sınavda sorulmuş olasa idi iptal edilecek sorulardan biri olurdu bence