1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Riskli işlerde çalışanlara ek görev verilmesi hakkında

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve erkan ak tarafından 1 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. erkan ak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Arkadaşlar selamlar bir arkadaşımın sorusunu aynen yazıyorum:

  Merhaba ben 9 yıldır yangın ve kurtarma görevlisiyim ancak işe girdiğimden bu yana birimimle alakalı olmayan ayrı bi yerde evrak işleri ile uğraşmaktayım dolayısıyla 9 yıldır asıl kadrom ile ilgili herhangi bir tecrübe ve pratiğe sahip olamadım. Bu durum iş sağlığı hükümleri gereği nasıl bir risk oluşturu bu konuda beni bilgilendirebilirseniz dilekçe ile çalıştığım yere asıl ünvanıma dönmek için başvurmak istiyorum.
 2. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44214
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel Teknik Rehber,Danışman ve OSGB
  Erkan Bey,

  Görev tanımınızın netlik kazanması gerektiği düşüncesindeyim.Kamuda çalışma fırsatım olmadı ancak işyerinizde evraklarla ilgili mi yoksa asli görevinizle ilgili mi devam ettirileceksiniz? görevinizin netliği konusunda ilgili biriminize yazılı olarak başvuru yapmanız yerinde olacaktır.Asli görevinizi yapamadığınızı gerekçelerinizle anlatmalısınız.

  Risk kısmına gelecek olursak amirleriniz günün birinde sizden ''Yangın ve Kurtarma'' konusunda bir görevlendirme yapmak isterse hiçbir tecrübe ve pratiğe sahip olmadığınızdan kendi can güvenliğiniz için 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre ''Çalışmaktan Kaçınma Hakkınızı'' kullanmanız yerinde olacaktır düşüncesindeyim.

  Umarım bir an önce belirsizliğinizi çözersiniz.
  İyi çalışmalar.
 3. erkan ak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  teşekkür ederim asli göreve dönüş için dilekce verecek soran kişi
 4. erkan ak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bir risk söz konusu değil.bu departmanda evrak işlerini düzenleme ve raporlama işlerini size vermişler.herhangi bir acil durumda müdahale ekibi içine sizi sadece müdahil etmemişler.
 6. erkan ak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Aksine arkadaş ın kastettigi ikisininde sorumlulugunu aktif yürüttüğü yani digerinden alinmadi. Orda da aktif.