1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ruhsatı olmayan işyerinde isg uzmanının sorumluluğu

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve ETBE tarafından 16 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. ETBE İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba, benim şöyle bir sorum olacak:

  Bir sanayi sitesindeki firmanın çeşitli adreslerde ve tek sgk sicil nosu ile iş yaptığı bölümler mevcut. Bu bölüm/departmanlardan bir tanesi, sanayi sitesinin içinde değil ancak yine aynı sgk sicil nosuna sahip. İş yeri açma ve çalışma ruhsatı yok. Ancak başvurusu yapıldığı bilgisi veriliyor. Sorun şu ki burada bir iş kazası yaşandığında görevli isg uzmanının sorumlulukları nelerdir ya da bu ruhsatı olmayan yer sorumluluk sahasına dahil midir ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder kazasız günler dilerim..
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  sorumlulukların yönetmeliklerde belirtildiği gibidir.Sen o ruhsatların alınması için gerekli iletişimi kurmalısın.o kadar.
 3. ETBE İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  meslektaşlarınız ve hayatını kaybeden tüm maden işçilerinin ruhları şad olsun hepimizin başı sağolsun.

  cevap için teşekkür ederim. peki o departmanın ruhsatı olup olmama durumu sorumluluk alanıyla ilgili midir ? yoksa şunu diyebilir miyiz: ruhsatı olsun olmasın, başvuru yapılmış olsun olmasın aynı SGK sicil noya sahip her alan sorumluluk sahasıdır ?
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  evet.