1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sünger fabrikası

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Gülşah CAN Sofuoğlu tarafından 26 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. Gülşah CAN Sofuoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  123456
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba. Sünger üretimi yapan bir fabrikada bildiğiniz, tecrübe ettiğiniz ya da tahmin ettiğiniz riskler nelerdir?? Rica etsem paylaşabilir misiniz?
 2. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  grup üyesi alper akpunar ile iletişime geçin. kendisi sünger fabrikasında uzman olarak çalışıyor.
 3. Gülşah CAN Sofuoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  123456
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  süper teşekkürler
 4. Ali ERDOĞAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  15303
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  makina isimleri verirseniz daha iyi olur bence.. çünkü hamur makinası , pres makinası vs. var diye tahmin ediyorum .ayrıca hammaddeyi kimyasal olarak kı değiştiriyorsunuz yoksa fiziksel değişim de var mı vs. en buyuk tehlike yangın malum
 5. incilay83 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Gülşah hanım merhaba ben İzmirde Sünger üretimi yapan bir firmadayım. en büyük risk yangın kesinlikle. sünger üretimi sırasında kullanılan kimyasalların depolanma şartları ve kimyasal tepkimeleri ve meslek hastalığı tehlikeleride göz önüne alınmalı. üretim sonrası kesimde yapılıyorsa makine üzerindeki bıçaklardada güvenlik önlemleri alınmalı mahakkak.
 6. Gülşah CAN Sofuoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  123456
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Incilay Hanim çok teşekkür ederim uyarılarına için. Peki elinizde sünger fabrikasına dair oluşturduğunuz bir check list var mi
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2016 ---
  Ali Bey kesinlikle yazınızı cevaplandırmak isterim, yalnız şu bir kaç gün şehir dışına çıkmam gerekti.detaylica öğrenip üzerinde konuşmak sizinde önerilerinizi almak isterim.
 7. İsmail Uygur İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44592
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  MURAT TİC. KABLO SAN. A.Ş.
  Sünger üretiminde şahit olduğum sürpriz bir yangın olayını anlatmak isterim. Kimyasallar kalıbın içine boşaltıldı, sünger üretimi yapıldı, sünger bloğu kalıptan çıkarıldı ve soğumaya bırakıldı. Muhtemelen kimyasalların orantısız kullanılmasından olsa gerek o sünger kaliteli olmadı ve fabrikanın bahçesine hurda alanına atıldı. Soğuma doğal olarak dıştan içe doğru oluyor. Süngerin dışında bir sorun görülmezken iç kısmında kimyasal tepkime devam etmiş ve ısı oldukça yükselmiş. Yaklaşık 15 dakika sonra hurda sünger bloğu kendiliğinden alev aldı ve yanmaya başladı. Yangın büyümeden söndürüldü. Bu arada sünger bloğu 8 m3'lük bir hacme sahipti.