1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sürücü kursunda risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve pelin88 tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. pelin88 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62804
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba ben bir sürücü kursunda risk analizini yapmak üzere teklif aldım.İlk iş deneyimim olacağı için bazı sorularım var.Öncelikle 3 sigortalı çalışan var.Buna göre ayda en az çalışan başına 5 dakika orada bulunmam gerekiyor.Hem acil eylem planı,hem eğitim de yapmak gerekiyor değil mi?mesela risk analizi yapıldıktan somra herhangi bir kaza olmadığı sürece 6 sene geçerli,peki bien risk analizi yapıp,bitirdiktan sonra orada iş güvenliği uzmanlığına devam edicek miyim?Ücret olarak ne talep etmeliyim?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Ben aklımın erdiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım ama madem piyasaya girmişsiniz size tavsiyem forum konularını sık takip edin ve mevzuatı iyi okuyun. Yoksa çok sıkıntıya girersiniz.

1) Sürücü kursları "az tehlikeli" sınıfta olduğundan ve burada sadece 3 çalışan olduğundan uzman+hekim zorunluluğu yok(2016 Temmuza kadar). Eğitim konusunda tıkandım, bilen arkadaş varsa yanıtlasın...
    2) Risk analizi ve acil eylem planı farklı şeyler. Acil eylem planı size kalmış, isterseniz yapın.
    3) Ücret konusu da size bağlı; yapacağınız işin ağırlığına, piyasaya, işyerinin durumuna .... göre.
    ***Eksik ve yanlışım varsa arkadaşlar tamamlarlar...***
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Öncelikle çalışan başına 5 dakika diye bişey yok o 6 dakikadır, az tehlikeli sınıf olduğundan :)
    Ayda 18 dakika uğramanız lazım :D (Gülüyorum ama size değil maalesef yönetmelik komik yapacak bişey yok. )
    Neyse bu uğrama işi zaten 2016 da başlayacak siz bu sürelere takılmayın.

Sizden istenen risk analizi, acil durum eylem planı ve eğitimler için bir ücret belirleyin. Ben bu işi bu kadara yaparım diyin. Eğitim az tehlikeli sınıf için kişi başına 8 saat vermeniz lazım. Ve bunu belgelendirin, siz imzalayın, katılımcılarında imzasını alın, eğitim konularını yazın, eğitim süresi, mekan bilgisi hepsi yazmalı, sonrada sertifikalandıracaksınız. Ama bunları yapabilmeniz için ilk olarak firmanın sizi birkaç günlüğüne sigortalı göstermesini sağlayın. Yoksa eğitim veremezsiniz. Risk analizi ve acil durum eylem planları içinde fatura kesmeniz gerekir. Sizi sigortalı gösterirken de iş güvenliği uzmanı olarak girişinizi yapsınlar. Meslek kodu bu şekilde girilsin, isg katip atamanızı da yaptırın. Ben fiyat veremem fiyat konusu size kalmış. 40-50 liraya yapanları da duyuyoruz 500-1000 liraya yapanları da. İşverenle anlaşmanıza kalmış bir durum.

Kolay gelsin.

@Erkan Dündar ; görev tamam ;)
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim..Görev değil rica'ydı.
  6. pelin88 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62804
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇOK teşekkürler ilginize ,bilgilerinizi paylaştığınız için sağolun.
  7. pelin88 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62804
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için sağolun
  8. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    ilave ; eğitim öncesi ön değerlendirme ve eğitim sonrası değerlendirme sınavı yapın 70 puan ve üzeri alanlara eğitime katılım belgesi düzenleyin, sınavı geçemeyenlerin eğitimi yenilenmeli.eğitim katılım belgelerinin birer örneği özlük dosyasına konulmalı ,eğitim esnasında fotograflar çekilmeli bu fotograflar ve eğitim sunumu işletmede dosyalanmalı
  9. pelin88 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62804
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler bilgilerinizi paylaştığınız için
  10. hikmet arı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62907
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    mrb sürücü kursunda görev aldım.örnek risk analizi olan burda paylaşabilirmi.pist yok simülatör var