1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sıfırdan şubatta c alıp, 1500 primden yararlanıp b'ye geçme

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Ali Özcan tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Özcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba,

Başlıkta da anlaşıldığı üzere şu anda iş sağlığı ve güvenliği belgem yok.Kursa kayıt oldum kasımda kurs başlıyacak.Şubatta açılması muhtemel sınava girip c belgesi almayı planlıyorum.Yeni çıkan yürürlükten faydalanarak 1500 prim günüm olması sebebiyle mayısta yapılacak sınava girip b belgesi alabilir miyim?
  2. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    başvuracagn tarihte mevcut olan prim gün sayına bakilacak buda şu demek şubatta C olup mayısa yetişirse başvurun Bye yükselebilirsn.
  3. Ali Özcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak: yetişmezse ne zamana kadar sürem var? Benim burdan anladığım http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21aralik_sinavi 2 Ağustos 2014 tarihine kadar.
  4. Fatih BAĞCI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yönetmeliğin çıktığı tarihten itibaren bir yıl içinde 2 sınav diyor yönetmelik. Bu yüzden 11 ekimde yönetmeliğin yayımlandığını düşünürsek 11 ekim 2014 e kadar herkesin iki sınav hakkı var.
  5. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    cikan yönetmelikte gecici madde olarak yaziyo herhangi bideğişiklik olmazsa 2014 sonlarina kadar ama tahminimce bicomak sokulacak. Hayirlisi.
  6. nihat Altuntaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82297
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MALATYA TEKNİK KONTROL HİZMETLERİ MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK
    2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlar, aşağıda belirtildiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısı ve sahip olduğu belgeye göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en fazla iki defa girebileceklerdir.
  7. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kasap, manav, çaycı veya ticari taksi şoförlüğü ile 1500 günü doldurmadınız dimi ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2013 ---
    Talha uzmanım hoş geldin.
    Allah mubarek etsin
  8. nihat Altuntaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82297
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MALATYA TEKNİK KONTROL HİZMETLERİ MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK
    Korsan taksicilik yaparak 3000 günü doldurdum :)))
  9. Ali Özcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yok neyse ki ben garsonluk yapmıştım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2013 ---
    Attıkları adımı geri almazlar sanıyorum. En azından zorluğu kolaylık yaparlar ama yaptıkları kolaylığı sonradan zorlaştırma gibi bi ihtimalleri var mı:)