1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınıf yükseltme adalet mi?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Abdurrahim Çiftçi tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu prim üzerinden a veya b ye yükselmek ne tür bir tecrübe gösteriliyor da bu hak veriliyor anlamıyorum adam internet üzerinden primlerini yatırmış neyin tecrübesi ediniliyor ben 7 senedir çalışıyorum kendi işimizde benim pirimim yok diye yükseltmeye giremiyoruz sınavdaki başarı sıralamasına göre alsınlar yükseltmeye örneğin 85 ve üstü alanlar yükseltme yapsın kpss öyle değil mi
  2. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    şef prim niye yok? bagkur da gecerli. 7 yıl bagkur primi ödemedin mi?
  3. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    7 yıl sigortasız çalıştıysan sen riski seviyorsun demek ki, uzmanlık sana göre değil :)
  4. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    adaletin bumu dünya?
  5. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aylık 50000 lira kazanan bir takım yasal düzenlemelerle A olmak adalet başka bir yer de pirim ödemiş çalışmış emek vermiş İGU olmaya gönüllü olmak adalet değil.

Arkadaşlar biraz iki taraflı düşünelim her koşul da her işi hakkıyla yapmayan kişiler olacaktır ama kurunun yanında yaşları da yakmayalım herkes bir yerden başlayacak bi şeyler öğrenecek deneyimi olmayan bir kişi de kalkıp A yapıyor ise bu onun kararıdır.
  6. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    prim günüm var yetmiyor bazı sebeblerden dolayı primlerimi zamanında yatıramadım kendi işimiz olduğu için bazıları bilip bilmeden konuşup kimin ne yapıp yapmayacağına karar verir olmuş birde uzmanlık kültüründen bahsediyoruz...
  7. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    İşte dostum 7 x 360 = 2520 gün . Öteyi ne son sor ne ben söyliyim.
  8. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Yazık yaaaaa. :(
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    siz bakanlığın yerinde olsa idiniz tecrübenizi ispat için ne belgesi isterdiniz?ben bakanlığın savunucusu değilim fakat sgk dökümünü istemesi de mantıklı eğri oturup doğru konuşalım şimdi yani:)ayrıca bu yükselme sınavına neden bu kadar takıldı onuda anlayabilmiş değilim.benimde 15 yıllık iş tecrübem olmasına rağmen primim b ye yetti ne yapalım kısmet bu işler:)
  10. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Fatma Hn , " A " sınavına girebilmek için sınav ücretinin yatırılma süresi başladı mı ?
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bugün bir duyuru yayınlandı ama içeriğini okuyacak zaman bulamadım bakanlığın sitesinde olması lazım bir bakın isterseniz.....
  12. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Aslında en mantıklısı, kim anlıyor kim anlamıyor bunu ortaya çıkaracak harbi bir sınav yapmalılardı. Sürücü ehliyet sınavı bile daha mantıklı. Aracı çalıştırıp, bir yerden diğerine kurallar çerçevesinde götürüp götüremediğine bakıyorlar. Şu haliyle bize doğrudan direksiyon ve ehliyet verildi. Cesareti olan trafiğe çıksın. Zayiat kaçınılmaz.
  13. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Zayiat kaçınılmaz demeyelim de emniyet kemerini takıp kurallara uyanlar, diğerlerine göre daha emniyetli ve güvenli şekilde araçlarını sürebilecekler diyelim mi?
  14. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Baktım , ama gözüme ilişmedi. Teşekkürler yine de.
  15. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben bu forum dan okumuştum yorumlardan br duyuru yayınlandığını ama bakalığın sitesinden bakmadım bak şimdi kötü hissettim kendimi kusura bakmayın kemal bey:(
  16. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Lutfen efendim , kendinizi kötü hissetmenize neden herhangi bişey yok. Tüm detaylara hakim olamayabilirsiniz.