1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınıf yükseltme başvuruları 29 kasım'da açıldı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    ÇOK KABA İFADELER.FORUMUMUZA YAKIŞMADI.OLMASAYDI İYİYDİ..ÜZÜLDÜM..
  2. M. Zafer ÖZÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32306
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim gibi kaç kişi günlerdir sinir hastası oldu. Bize reva görülen bu muamele karşısında kaç kişi olaylara ve sorumlularına sempati duyuyor acaba. Varsın bize yakışmasın. Ben başımımdakileri örnek aldım sanırım. O yüzden böyle oldu.
  3. mehmetakcakaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zafer bey yazdığınız, dilekçe ise paylaşırsanız, bizlerde gönderelim...
  4. M. Zafer ÖZÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32306
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş bilgisayarımda kaldı yarın sabah yüklerim.
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    askerlik veya doğum borçlanması yapan arkadaşlar için sınav duyurusunda fiili çalışma süresi prim günü deselerdi, 1 ayda 30 günden fazla mükerrer kayıtlar dikkate alınmayacaktır deselerdi, askerlik ve doğum borçlanmaları prim günü olarak kabul edilmeyecektir deselerdi insanları bu şekilde mağdur etmezlerdi.

bu konudaki görüşüme göre bakanlığın hukuk müşavirliği doğru karar vermiştir, burada belli prim günü istenmesinin mantığı fiili olarak çalışma süresine yani tecrübeye göre üst sınıf belge için sınav hakkı vermektir. askerlik ve doğum borçlanması emeklilik sürenizi kısaltır, sınav hakkı için durum farklı. bu konuda mağdur olan arkadaşlar da bakanlığın yeterli duyuruları zamanında yapmaması nedeniyle haklılar.
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    arkadaşımızın feryadını doğal karşılamak lazım, çoğu kişi başvurularını yaptı sınava hazırlanıyor, ben ve benim gibi bazı arkadaşlar henüz başvurularını tamamlayamadı, bu nedenle sebepsiz yere bu tip sıkıntılar yaşayınca sinirler gerilip bu tip tepkiler verilebiliyor.
  7. mehmetakcakaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

bakanlık hukuk müşavirliğine göre, babasının iş yerinde çalışmadan sigortası yatan deneyimli, askerde bedava nöbet tutup ayak işleri yapan sigortası yatmadığı için deneyimsizmi oluyor... veya siz nasıl doğru karar diyosunuz...
  8. Hatice Oncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugün sınıf yukselme için sisteme giriş yapabilen varmı
  9. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Birbimizi incitmeden soruna çözüm aramamız daha uygun olur kanısındayım arkadaşlar.
  10. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sayılmıyor askerlik borçlanması
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bence doğru karar, fakat haklı olan sizin durumunuzdaki arkadaşlar. bakanlık detaylı açıklama yapmadığı için kusurludur. mesela kendi adıma örnek vereyim, devlet memuru olduğum için askerlik sürem hizmet süreme ekleniyor, fakat ben başvurumda problem çıkmaması için askerlik süremi prim günüme eklemedim. askerlik süresi fiili çalışma süresi olarak değerlendirilmemeli.
  12. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Sayın Zafer Özçelik, durum dediğiniz şekilde olsa nasıl idare-i maslahat olacak? Akıllı (tilki) idareci kendinden daha akıllı adamla asla çalışmaz. Körler sağırlar birbirini ağırlayacak ki devran sorunsuz dönecek. En son uygulamasını Adana'nın coşunda gördüğünüz gibi. Adı üstünde "Çalışma ve Sosyal Güvenlik B.lığı". SG hepten memlekette göçmüş, yakında konkordatoyu çeker, diğer bölümünde ise kendi çalışanı bile adını çalış-ma (Dont work) olarak algılayabilen gayet gayretkeş, gölge sever human beings lerden müteşekkil bir oluşum.
    Allah herkese layıkını veriyor ama bizim suçumuz ne idi anlayamadım.
  13. M. Zafer ÖZÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32306
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hizmet borçlanmaları ile ilgili tebliğe göre borçlanmaların sigortalılık süresinden sayılması gerekir. Şimdi bunu açılacak davalar izler. Bakalım ne olacak.
  14. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TMMOB ni burada devreye sokmak gerekiyor gibi . Kişisel davalar ile zaman kaybedip sonuca ulaşmak biraz zor duruyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2013 ---
    ha bu arada biz askerde nöbet tuttuk,acil durum planı yaptık,tatbikatlar yaptık.

ee diğer tecrübeli adaylar ne yaptılar peki sivilde
  15. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,

Ben B sınıfı için başvuru yaptım ilk başta. Fakat başvuru belgemde A sınıfı seçeneği seçilmiş.

A ve B sınıfı için sınıf ayrımı var mı başvuru formunda yoksa hepsi A sınıfı olarak mı geçiyor?
  16. fatma abaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hala başvuru yapamayan arkadaşlar var mı ve ne yapmayı düşünüyorlar ...
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    var, çarşambaya kadar çözülmezse perşembe ankara.
  18. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    var maalesef...
  19. Hasan Küçük İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    İSGEV İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri
    sevgili bim bu konuyu burada tartışmanın bir anlamı yok sonuçta karar belli ancak askerlik süresi borçlanmaya gerek kalmadan prim gününe eklenmesi gereken bir zaman dilimidir ki sen bu konuda dahil olup olmaması gerektiğini tartışıyorsun.askerdeyken sen maaş almadın mı?başbakanmızın da dediği gibi askerlik yan gelip yatma yeri değildir durum böyleyken devlette yan gelip yatmayan diplomasına rağmen yerdeki çöpleri bile toplayan askerini o dönem gönüllü hizmet ediyor diye mükafatlandırmalıdır, bu yaşananlar cezalandırdığı anlamına geliyor..
  20. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    yaa arkadaslar askerlik tartısmasından önce hic basvuru yapamayan arkadaslar var bence bu konu daha öncelikli