1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınıf yükseltme başvuruları 29 kasım'da açıldı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bence borçlanılsa dahi prim gününe eklenmemesi gerekir, yukarıda ifade etmiştim ben prim günüme askerlik süremi eklemedim, ha prim süresi yeterli olmayıp ekleyenler bu tip riskleri alarak başvurusunu yapmıştır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2013 ---
    katılıyorum, halen başvurumuzu yapamadık ve askerlik konusuna girdik, siz naptınız var mı bir gelişme?
  2. nur8421 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    dün 170 i aradım şikayetimi aldılar. ilgili birimlere bildireceklermiş. üç iş günü içinde cevap verirlermiş. bugünde meb 147 yi aradım. onlarda şikayetimi aldılar. onlarda ilgili birimlere ileteceklermiş. üç iş günü içinde cevap gelecekmiş. üç iş günü demek 6 sı sonrası demek :) o saatten sonra cevap verseler ne olur vermeseler ne olur. ben sınava girmekten vazgeçtim. zaten sistemden ötürü de sınava girmem başvuru yapmadığım için mümkün değil.
    sorduğum hiçbir soruya ikna edici bir cevap veremeyen bu sisteme dahil olmak zaten yeterince saçma. bütün gün işimi gücümü bırakıp sisteme girmeye çalışıyorum. yeterli benim için. tahminimce başvuran çok olunca ayıklama işlemi yaptılar. bizde o şanslı ayıklananlardanız.
    size kolay gelsin arkadaşlar. ama emin olun bir sonuç alamayacaksınız. 6 sında size verilecek cevap eksik belge gönderdiniz sisteme giremedik olucak :)
  3. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    nilcan hanım sizin prim gün sayınız nedir
  4. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    yok hocam maalesef... tanıdık araya soktuk o bile yapamadı ne sacma bir is anlamadım... walla acıkcası ben vazgecmeyi dusunuyorum, şubat da bir sınav daha var diyorlar ona girerim, surda 2 hafta kaldı ders calısamıyoruz, bu calısmayla ve bu psikoloji ile girsek de bisey yapamayiz.
  5. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Teknik Rehber,Danışman ve OSGB
    Şimdi başvuru ekranında tekrar denedim gün içinde yine denerim olmazsa bu gece ya da yarın sabah işi gücü bırakıp Ankara'ya MEB'e gideceğim.

Bu sıkıntıları bize yaşatanlar bulundukları makamları boş yere işgal etmesin.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığını güden arkadaşlar takkeyi önüne koyup biraz empati yapsınlar..!
  6. Hasan Küçük İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    İSGEV İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri
    arkadaşlar dikkat ediyorsanız ben konu altına değil yorum altına yazıyorum siz yine genel konu içeriğinde arzu ettiğiniz şeyi tartışabilirsiniz.sevgili bim öyle düşünüyorsan saygı duyarım ancak ben de yukarıda belirttiğim gibi askerlik hizmetinin borçlanmaya dahi gerek kalmadan prim gün sayısına eklenmesinin adaletli olacağını savunuyorum ki biz risk almadık isgüm'e telefon açtık askerlik borçlanması kabul oluyor mu diye olumlu yanıt alarak başvuruda bulunduk,aynı kadın dün telefonda yeni karar alındı kabul olunmayacak diyor?bu zaman zarfında maddi ve manevi kayıplar ayrı bir mağduriyet zaten..neyse hayırlısı olsun Allah sınava girecek arkadaşların yardımcısı olsun,başarılar...
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bir şekilde çözülecek, ben çarşamba akşamına kadar bekleyeceğim, çözülmezse perşembe sabah Ankarada'yım. sakın vazgeçmeyin.
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yeni bir duyuru yaptılar:

Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!

Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılarak bu haklarını kullanabilirler. Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.

1. Kanun ve Yönetmelikte açık bir şekilde belirtildiği üzere hiçbir borçlanma prim gün hesabına katılmayacaktır.
    Örnek: Askerlik borçlanması, doğum borçlanması vb.

2. Bir ay içerisinde kişi adına farklı işyerlerinden yatırılan primlerin toplamı, en fazla 30 prim günü olacak şekilde hesaplanacaktır.

Örnek: Bir kişi adına Haziran ayında A işyeri 30 gün; B işyeri 30 gün ve C işyeri 30 gün olmak üzere toplam 90 gün prim yatırılmışsa, prim günü hesabında ilgili ay için en fazla 30 günü değerlendirmeye alınacaktır. Mükerrer olan diğer günler prim gün sayısında hesaba katılmayacaktır.
  9. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇOK GÜZEL OYUN OYNUYORLAR.BENCE KİMSE SINAVA GİRMEYECEK. OZAMAN İŞLR DÜZELİR BELKİ
  10. emrahakb İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    6482
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya çıldırmamak elde değil sınav başvurusunda böyle yazılsaydı bizde ne zaman nede para harcardık
  11. Erbey TEOMAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Arkadaşım linki yollayabilir misin
  12. emrahakb İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    6482
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  13. nur8421 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınav ücretinin iadesini nasıl isteriz acaba ve artı telefon paralarını ... benim ne askerlik ne doğum hiç bir borçlanmam yok 1943 gün yetmiyorsa daha napayım
  14. Kemal ekim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aptallikta zirve budur ... 1. Kanun ve Yönetmelikte açık bir şekilde belirtildiği üzere hiçbir borçlanma prim gün hesabına katılmayacaktır.
    Madem bu kadar acikti neden kendi personeliniz 170 ewet askerlik borclanmasi yapip baswurabilirsiniz dedi
    Siz farkli bir dil kullandiniz biz farkli bir anlam yukledik yani ...
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
  16. Hasan Küçük İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    askerlik borçlanması için yatırmış olduğunuz paraları SGK'dan dilekçe ile geri alabiliyormuşsunuz..
  17. nur8421 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    asker değilim ben nasıl alıcam ??
  18. Hasan Küçük İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    doğum içinde aynı uygulama geçerlidir sanırım SGK ile iletişime geçin kesin cevap alırsınız sanırım..
  19. nur8421 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    doğumda yapmadım evli bile değilim c sınıfıydım b sınıfına girmek istedim 1943 iş günüm var iş de değiştirmedim
  20. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yiyecem bunların yapacakları işi bu nekadar iş güzarlık nekadar acizlik böyle elleirine bulaştırdılar tüüüü yazıklar olsun o makamları işgal edenlere.