1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınıf yükseltme başvuruları 29 kasım'da açıldı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. nilay İSGforum Üyesi

meb in iletişim bilgilerini banada gönderirmisiniz
  2. nur8421 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    başvuru yapabilen var mı? yoksa bir tek ben miyim hala başvuru yapamayan :(
  3. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arkadaslar merhaba ben su an ankaradayım ve az önce isggm'den çıktım... yetkilendirme daire baskanlıgının kapısında inanılmaz bir kalabalık var, listeye isminizi yazıyorsunuz, sorun olup olmadıgini kontrol edip dönüyorlar. ben ilk isim yazdıranlardan oldugum icin isim cabuk bitti. benim meslek bilgisi eksik oldugu icin sınav girisi yapamamısım, meslek bilgimi girip sınav listesine eklediler, yarın sabah sisteme giris yapabilecegimi soylediler... insallah baska bir sıkıntı olmazsa yarın basvuru yapacam. sizlerde de büyük ihtimalle eksiklikler vardır. ya sahsen ya da bir tanıdığınızı yönlendirip sıkıntıyı halletmenizi tavsiye ederim... baska türlü basvuru yapmanız zor... herkeze kolay gelsin
  4. nur8421 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    meslek bilgisi derken o zaten sistemde kayıtlı değil mi sonuçta c sınıfı başvurumuzda belliydi :S ankaraya gitmem çok zor istanbuldan :(
  5. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Meslek bilgisi sinav kayitlarina gecmemis buyuk ihtimal egitim kurumunun hatasi dedilr. Walla nur hnm ben daha uzak bi yerden geldim ank.ya :) tercih sizin tabi
  6. nur8421 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    umarım sizin işleriniz görülür :) ben artık ümidimi kaybettim. yasal işlem başlatacağımı da bildiren bir mail yazdım kuruma
  7. mehmetakcakaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BORÇLANMALAR SAYILMIYORMUŞ, BENİM ANKARA YA GİTMEMİN BİR ANLAMI YOK... DİĞER SEBEPLERLE MAĞDUR OLAN ARKADAŞLAR HİÇ DURMASIN, BU FIRSAT KAÇMAZ. MEMURLARA KIZIP İŞ HAYATINIZLA OYNAMAYIN!!!
  8. oğuz usta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar ben ilk defe c sınavına girmek için basvuruyorum ama sistemede bilgileriniz örtüşmemektedir yazısı çıkıyor.nereye gidip başvurmam gerekiyor
  9. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Oğuz Usta, sanıyorum sizin probleminiz eğitim kurumundan kaynaklanmaktadır. İlk önce onlarla görüşmek daha doğru ancak memlekette hatasını kabul edecek hiç kimse veya kurum yoktur maalesef. O nedenle radikal çözüm Bakanlığa uğramanız. En azından örtüştürme sıkıntısı ne ise onlar söyler, çözerse de nasıl olsa onlar çözecek.
    Ayrıca herhangi bir eksiği olmadan sıkıntı yaşayanlara benimde naçizane tavsiyem Bakanlığa uğramanız. Çünkü bu adımı yapmadan sınava girmeniz çok zor. bizzat bende 100 giriş denemesinden sonra bugün sabah Bakanlığa gittim. Yukarıda arkadaşın bahsettiği işlem adımlarından sonra "tamam siz başvurunuzu yapabilirsiniz" dediler. İşlem bu kadar basit imiş meğer. Neyse sinirlenmeden en azından diğer bekleyenlere ve zavallı çalışanlara stres yaptırmadan, herhangi bir ilave diyaloğa girmeden ayrıldım.
    Kepazelik maalesef böyle, işi gücü bırak gel, kimbilir ne salaklık var işin içinde, bir açıklama zahmetine bile girmeden tamam denmesi hakikaten tuhaf. İlla oraya gelmem mi gerekiyor? diye düşünüyorsunuz ister istemez. Evet sevgili ülkemin bir kurumu buda elbet işler beklendiği gibi yürümeyecek.
    Sonuç: evraklarınızda eksiklik yoksa eğer, halen başvuru yapamıyorsanız, muhakkak Bakanlıktan halledin. Faksın kapalı olduğunu orada bekleyenlerden duydu personel, bu nedenle faks gödermeye çalışmak boşuna gayret olacak sanıyorum. Bir de şunu söylediler; verilen mail adresine binlerce mesaj yağıyor bunlara bakan sadece 6 kişi var. Öncelik buraya gelenlerde olmak üzere işlemler olanca gayretle yetiştirilmeye çalışılıyor diyorlar.
    Bilgilerinize.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2013 ---
    Birde MEB'e sürekli listeler gönderilmeye devam ediyormuş. her şeye rağmen beklerim diyenler de belki sonuç alabilirler.
  10. oğuz usta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için.kurs bilgilerimizi ilettiğini iddaa ediyor ve ayrıca 2-3 aralıkta dilekçe verdiğini de soylediler.gerçi pekde inandırıcı gelmiyor ama artık çsgb nin yolunu tutsam iyi olacak
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Bende sabah isgmm deydim, abuk subuk seytanin aklina gelmeyecek bir hata çıkardılar, bu nedenle Şubat sinavina gireceğim, bu arada diğer sinav tarihleri 23 subat, 25 Mayıs mis, 21 aralıkta sinava girecek arkadaş lara başarılar.
  12. M. Zafer ÖZÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32306
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Borçlanma bedellerinin iadesi 2 ay sürüyor.
  13. Songül Korkmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17265
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben az önce borçlanma iadesi için dilekçe verdim 1 ay sonra alırsınız dediler
    ben az önce borçlanma iadesi için dilekçe verdim 1 ay sonra alırsınız dediler
  14. M. Zafer ÖZÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32306
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Demek ki yer yer fark ediyor
  15. browland İSGforum Üyesi

16. oğuz usta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    benim durumumun kurstan oldugunu öğrendim şubata kadar 3 ay boyunca hazmetmeye çalısıcam.Sınava girebilmeyi başaran arkadaşlara başarılar
  17. nur8421 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar , Ankaradaki tanıdığım herkesi seferber ettim. Bugun bakanlığa gidip neden başvuramadığımı öğrendiler. Ben sınav için C sınıfı sertifikasını almamışım. Yani 18 Ağustos sınavından sonra 354 TL ödemeyip direkt sınava başvurdum. Çünkü yapılan duyuruda C sınıfı almaya hak kazananlar diyordu. Hak kazanmak demek belgeyi almak demek değildi. Zaten 1 ay içerisinde hem C ye para verip hem de B ye para vermek istemedim :( Yeterli bigilendirme yapılmadığı için benim gibi mağdur bir sürü insanın olduğunu sölediler.

Bir daha böyle bir şans verilirse başvurur muyum bilmiyorum. Eninde sonunda benden o para alıncak. Kullanmayacağım bir sertifikaya para vereceğim.

Sınava başvuranlara başarılar dilerim. Herşey istediğiniz gibi olsun :)
  18. oğuz usta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    vay be hepimizin basit hatalardan dolayı hakkı yanıyor ne saçma bir sistem:sinir:
  19. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    hata neymiş

amaç zaten para toplamak bakanlıkta bunu özellikle belirtiyorlardı hatta ben oradayken bir bayanda aynı durumdaydı hemen paranızı yatırın yoksa başvurunuz kabul olmaz dediler
  20. ilhan coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar 21 aralık sınavı için bankaya yatırılan paraların geri alınması hakkında bilgisi olan var mı acaba?