1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınıf yükseltme başvuruları 29 kasım'da açıldı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    borçlanma yaparak başvuruda bulunanlar, son başvuru tarihi itibarıyle (12 kasım) borçlanma sürelerinin prim gününden sayılmayacağının bakanlık tarafından açıklanmadığını ispat ederlerse açacakları davayı kesin olmamakla birlikte büyük ihtimal kazanacaklardır. bu durumda olan arkadaşlar kendi yorumuma göre bakanlığa dilekçe ile ya da online bilgi edinme yoluyla başvuruda bulunup, başvuruları doğrultusunda talep ettikleri sınıf sınav listesine eklenmeyi talep etmeleri, ardından gelecek olumsuz cevaba yürütmeyi durdurma talepli dava açmaları gerekiyor.
  2. Ayhan Bölükbaşoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5717
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hyundai Assan Otomotiv San. Tic.A.Ş.
    zafer bey mailiniz gelmedi iki formu bir daha gönderebilirmisiniz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Aralık 2013 ---
    zafer bey mailiniz gelmedi iki formu ayhanbolukbasoglu@gmail.com adresine bir daha gönderebilirmisiniz.
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    sınavı da erteler bunlar lastik gibi uzattılar her şeyi
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    problem büyük, başvurusunu yapanlar kenara çekiliyor bu nedenle problemin farkında değiller ama ben de aynı süreçten geçtiğim için problem yaşayanların sıkıntılarını anlıyorum, ben de başvurumu tamamladım ama sınavın bu şartlarda ertelenmesi gerekirdi. 22'si, 27'si, 29'u derken 8 aralığa uzatıldı, insanlar ne zaman başvuru yapıp ta sınava hazırlanacak?
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ben bu yüzden çalışamıyorum istek bile kalmadı bir de tek yükseltme haksızlığına uğradım
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sizin durumunuza benzer arkadaşlar var biliyorum, işte bakanlığın bu konuları en başta detaylandırması gerekirdi.
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    şimdi benim sertifikam olmasa önce C sonra B ya da A olabiliyordum
    ama sertifikam olduğu için sadece B olabiliyorum
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sizin prim günü 3000 üstü olup A yerine B'ye mi başvurdunuz?
  9. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    2300 gün var önce B sonra A olabileceğimi söylediler İSGGM çalışanları bende ona göre başvuru yaptım zaten memur olduğumuz için bir işe yaramıyor hele de çalıştığımız yer 2016 dan sonra A sınıfı gerekiyor iken
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kim söyledi? yazılı belge var mı? varsa hakkınızı arayın diyorum. valla ben 1 haftadır çektiğim sıkıntıdan sonra isggm'nin sözle söylediği, hele hele 170'ten söyledikleri hiçbirşeye inanmıyorum. sizin durumunuzdaki arkadaşların bu yönde bir beklentisi vardı biliyorum, bana göre de mantıklı zira kanun veya yönetmelikte engel bir madde yok, fakat bakanlık bu yönde bir karar almış gözüküyor.
  11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yazılı belge yönetmelik daha ne belgesi olacak ki?
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    önce b sonra a olabileceğinize dair açıklamayı kim yaptı?
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Mehmet ÖZKAN
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    İSGGM'de mi görev yapıyor?
  15. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Sayın Özkan, sanıyorum herkes gibi yorumlamış ama bakanlık bu konuda farklı bir yol seçti.
  17. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ya bunlar basvuruyu 8 aralıka kadar uzatmıslar arkadaslar, bu sınav listelerinin 21 aralıka kadar yetişeceğini hiç sanmıyorum, bu sınav ertelenir kanımca...
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    belki de mahkeme durdurur
  19. Cemil Sağdıç İSGforum Üyesi

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Günlerdir(7 gün) 170 nolu hattın oyalamasıyla son güne kadar listeden adımı yayınlamayan ve bana 170 nolu hattan 3 iş günü içinde dönüş yapmayan bakanlık yetkilileri Allah tarafından telefonu kaldırdı.(İSGGM DEN BAHSEDİYORUM.)Adamın(ismi bende saklı) benim dosyamı bulması tam 15 saniye sürdü.Yemin ederim yaklaşık 15 saniye.6-7 gündür niye yazılmadığı söylenemeyen dosyam.Adam dosyayı açtı.İçine baktı.Evet beyfendi demeye başladı.Sonra hata nerde diye aramaya başladı.Sizin C belgenizmi iptal edildi dedi.Oradanda bişe çıkaramayınca,yılın beklenilen lafını yaptı.:::::::Beyfendi siz haklıymışsınız,kusura bakmayın.Biz bu dosyayı atlamışız.Çok özür dilerim.EEE 3-4 bin lira maaşın karşılığında bunu nasıl yaparsın beyefendi atlamışsan ekle dedim.İyi niyetini de hissettiğim bu bey,akşam 17:30 da eklemeler bitti.Yapacak birşeyi olmadığını Şubat ayında yapılacak sınava girme hakkımın baki olduğunu da söyledi.Ben kılıcı almışsınız elinize doğruyorsunuz dedim ama faydasız.170 artık cevap veremiyo.147 topu 170 e atıyo.Bende BİMER e ve Cumhurbaşkanına yazdım.Bu size açıklamadığım kişiyi orayada yazmadım.Eğer dönüş yaparlarsa söylicem.Ama zaten telefon konuşma kaydında bunu bulabilirler.Bu nasıl düzendir kardeşim.Birinin sahip olduğu hakka başka biri sahip olamıyor.Kanunsuz iş yapıyorsunuz krallığınızımı ilan ettiniz diyorum.Nafile.Bu ülkeye hizmet ettik.(Kardeşimde).Bu ülkeyi seviyoruz.​

Ancak burada şunu da söyliim:Yalanında haramında ufağı büyüğü olmaz diye yetiştirdi bizi rahmetli babam.Bir Tastan yiyen tüm devlet memurları bu işten,bu adam kadar suçludurlar.İşini yapan yapmayan.​
    Bizim devleti mahkemeye verip alacağımız hakkımıza gırtlağımız kapalı kardeşim.Diğer tarafta divan kurulduğunda ki inanıyorsan,devletten maaş alan falanca okulun çaycısı gel buraya dediklerinde,ulan niye çağırıyorlar deme diye yazıyorum bu yazımı.​
    Nihat doğanın dediği gibi tövbe et af dile kardeşim.​
  20. oğuz usta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadasım geçmiş olsun.bende benzer bir durumla ugrasıyorum.isggm yi altına ustune getirdim ama hiç kimse tam bir açıklama yapmadı. eskiden bir dolu yanlış soru hazırlarlardı.şimdide basvuru konusunda yanlıslar yapmaya basladılar.bu sınavı boyle yaparlar bizleride Şubata kadar bu yanlıslığı hazmetirmeye çalışırlar da işimiz bunlara kaldığı için de Şubattaki sınavdan da umutlu değilim.onda da nasıl bir yanlıslıkla ugraşırız bilemiyorum