1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınavı kazanan arkadaşların dikkatine

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bakanlığın açıklaması ektedir.
    İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA
    BAŞARILI OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE
    Bilindiği üzere işyeri hekimliği be iş güvenliği uzmanlığı sınavı 21 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçları ilan edilmiştir.
    (1)İlan edilen sonuçlara göre eğitim kurumlarından eğitim alarak sınava giren ve sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını Eğitim Kurumları vasıtasıyla gerçekleştireceklerdir.
    Genel Müdürlüğümüze Eğitim Kurumları tarafından gönderilecek belgeler;
    a)Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (Dilekçelerin ıslak olması gerekmektedir.)
    b)Eğitim katılım belgesinin aslı
    c)Nüfus cüzdanı fotokopisi
    d)Diploma veya mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti veya mezun olduğu üniversite tarafından veya eğitim aldığı eğitim kurum tarafından onaylı örneği
    e)Belge ücretine ilişkin dekont*
    NOT-1: Düzenlenen sertifikalar kişilerin eğitim kurumlarına gönderilecektir, prosedür gereği elden teslim edilemeyecektir.
    NOT-2: Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamladığınıza dair mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.)

(2) İlan edilen sonuçlara göre bireysel olarak sınava giriş başvurusu yaparak sınava giren ve sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını posta, kargo yoluyla veya elden teslim ederek.
    Genel Müdürlüğümüze adaylar tarafından gönderilecek belgeler;
    a)Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (Dilekçelerin ıslak olması gerekmektedir.)
    b)Eğitim katılım belgesinin aslı
    c)Nüfus cüzdanı fotokopisi
    d)Diploma veya mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti veya mezun olduğu üniversite tarafından veya eğitim aldığı eğitim kurum tarafından onaylı örneği
    e)Belge ücretine ilişkin dekont*
    NOT-1: Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamladığınıza dair mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.)

ADRES:
    Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İşSağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    İnönü Bulvarı No: 42 PK 06520 Emek / Ankara

*280TL + KDV = 330,40 TL
    * Banka hesap no:
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Hesabı
    Ziraat Bankası – Emek Şubesi
    IBAN NO: TR 8500 0100 0765 4050 8311 5007
  2. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yav arkadaş saçma sapan paralar isteniyor. Bi doyuramadık şu bakanlığı.
  3. Fidan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aa çokmuş ücret.. eğitim kurumum mu ödedi acaba belge ücretini, bana bu bilgi gelmedi :)
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İstenen Belgeler: (Daha önce Kurumumuza teslim etmeyenlerin getireceği)
    üNüfus cüzdanı fotokopisi
    ü Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi
    ü Belge ücretine ilişkin dekont* (Bu Dekontun aslını veya fotokopisini gönderebileceğiniz gibi, dekontu tarayıp, mail ortamında ....................... ‘ye de göndermeniz mümkündür.)
    * BELGE ÜCRETİ= 280 TL + KDV = 330,40 TL
    * Banka hesap no:
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Hesabı
    Ziraat Bankası – Emek Şubesi
    IBAN NO: TR 8500 0100 0765 4050 8311 5007
  5. Fidan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    dekont dışındaki belgeler kurumda mevcut. yarın görüşeceğim. teşekkür ederim.
  6. leyla İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    oku......para
    egitime katil......para
    sinav.......para
    kazandik ama hala bitmedi
    belge........para bu ne kardesim ya Napolyon'u gectik para para para:)
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    parayı öbür dünyayamı götürecez leyla hanım boşverin giden para olsun..gelen sağlıklı nesil ve çalışanlar bizim olsun..
  8. leyla İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    elbetteki Erkan bey bizim cabamizda o yonde.Benim kizdigim uzman olabilmek icin harcanan paralar degil calisanlar icin bu kadar degerli olan insanlara devletin gostermedigi ve vermedigi onem..Yasanan her is kazasindan sonra bir dunya aciklama yapan sayin burokratlarimiz bu isin uzerinde biraz daha dursalar ...İnsan hayati bu kadar ucuz olmamali.Dun yasanan is kazasinda olen insanlar bunlarin aileleri ne gunahlari vardi..Ucuza: isci calistir ama hicbir guvenlik onlemi alma..Ve gazete basliklari is guvenligi yok ihmal var...Bu mudur
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    10 numara katılıyorum tüm yazdıklarınıza ve elinize sağlık...eskiden işverene mühendisi şantiye şefi yaptıramıyorduk,sonra verim aldılar şantiye şefi işletme müdürlerini mühendislerden yapamaya başladılar,şimdi de aynı şeyleri İSG için yapacaz mücedele verecez ve bıkmadan anlatacaz..mesela şunu farkettim ben iş güvenliği disiplini uygulayan lipton çay fabrikasını gezdim 10 numara kişi sayısı da az ama kaliteli çay ve verimli çalışma gördüm..devletin çay fabrikalarını gördüm iş güvenliği sıfır adam sayısı fazla iş kazası çok,üretim az ve verim sıfır..mesela işin müşteri yönünü düşünmüyorlar..reklamlara kanmayın bazı reklamların altında işçilerin kanları vardır..ve yalandır..gerçek örnek verdim mesela...
  10. leyla İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bana gore devlet isini bilmiyor zaten ondan sonrada cari acik su kadar dis borc bu kadar...doldurdular devletin her birimine es dost hisim akraba...isini bilen insanlarda disarida issizler ordusuna katilsinlar...yazik onca emege ve okumak icin verilen savasa....
  11. leyla İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burdan da duyuralim
    Calisma ve Sosyal Guvenlik Bakanliginin 22/11/2012 tarihli egitim kurumlarina gonderdigi yaziya gore sertifika ucretleri bakanliga degil egitim kurumlarinin hesaplarina yatacaktir....
  12. Sebile Cömert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    DOĞRU VALLA BU GİDİŞLE BİZİ İŞE ALIN BİZ SİZE MAAŞ VERELİM OLACAK
  13. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    buradaki açıklamada bireysel başvuru yapanlar derken ne demek istiyor açıklayabilirmisiniz?
  14. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    1. sınavda başarlı olamadın 2. sınava bireysel olarak başvuru yaptığını kastediyor
  15. Sebile Cömert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Leyla hanıma katılıyorum bütün iş kollarına tanıdık hısım akraba dolduruldu iyi yerler bunlara verildi diğer emek verenler işsizler ordusundalar ben fizik mezunuyum okurken formasyon aldım fizik öğretmeni ünvanı aldım yetmedi sınıf öğretmenliği sertifikası aldım (Hatrı sayılır harçlar vererek) olmadı olamadım devlete öğretmen olamadım, dediler ki adını bilmediğim yere atanacaksın, sağlık ve eş durumundan 2 sene tayin istemeyeceksin bende eşimi izmirde bırakıp gidemedim birde oğlum var, durum böyle olunca iş güvenliğini öğrendim kurs al, sınav stresi yaşa, kursa başlayalı para dağıtma makinesi oldum, kursa para, yol için para, sınav için para, kazandın belge için para, bayıldım artık, eşim sen ne zaman para almaya başlayacaksın çok merak ediyorum diyor, hayırlısı bakalım, inanın bende çok merak ediyorum.