1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınavı kazananların yapması gerekenler

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Öncelikle T.C. Ziraat Bankası ' na gidip 354,00 TL Sertifika Ücreti KURUMSAL TAHSİLAT PROGRAMI aracılığıyla Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı hesabına yatırılmalı ve yatırıldıktan sonra dekont EĞİTİM KURUMU'na teslim edilip dilekçe ıslak imzalı olarak yazılmalı diğer belgeleri EĞİTİM KURUMU onaylayarak BAKANLIK tarafına ulaştırılmalı.

NOT: Burada dikkat edilmesi gereken tek şey BAKANLIK belgelerinizi 01 TEMMUZ 2013 tarihinden önce almış olmalı, bu tarihin önemi şudur bu tarihte ücretlere zam geleceği için BAKANLIK dekontun tarihine bakmaz belgelerin giriş tarihine bakar. Eğer 01 TEMMUZ 2013 ve sonrasında girişi varsa sizin dekontunuzda haziran ayında 354,00 TL yazıyorsa ''EKSİK ÜCRET'' diye geri gönderilir ve bu gidiş-geliş süresi içinde kaybedilen günler sertifikanızın hazırlanmasını en az 2 AY geciktirir

2013 YILI SERTİFİKA ÜCRETLERİ

İGU – İ H - Eğitici Sertifika Ücreti: 300 TL + KDV%18 = 354 TL

İGU – İ H - Sertifika Yenileme Ücreti: 300 TL + KDV%18 = 354 TL

İGU – İ H - Sertifika Vize Ücreti: 75 TL + KDV %18 = 88,5 TL

Yetki Belgesi Ücreti: 8000 TL + KDV%18 = 9440 TL
  2. Sema Hashalıcı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55319
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çok sağolun verdiğiniz bilgiler için ..
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ucret konusunda bakanliga degil egitim kurumuna dilekcenin ve diger evraklarin verildigi tarih dikkate alinir, alinmalidir.
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

ama alınmıyor
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    geçmiş dönemlerde tecrübenize istinaden söylüyorsunuz sanırım, fakat bakanlığa bireysel başvuru yapılamadığı eğitim kurumuna gerekli evraklar verildiği ve aracı olduğu için bu dönem bu şekilde uygulama yapılmaz sanırım.

zaten ziraat kurumsal tahsilatta sistem ileriye dönük ücret alamayacaktır. sabit ücret olacaktır. örneğin c sınıfı iş güvenliği sertifika ücreti 354 tl yazar büyük ihtimal. sanıyorum eski sistemde hesaba ücret yatırılıyordu. hesaba yatırdığınızda istediğiniz kadar yatırabilirsiniz.
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ben bir önce ki sınavda yaşayan birisinden örnek verdim ve önceki sınavda da eğitim kurumu göndermişti belgeleri

ocak ayına girilince sertifika ücreti arttı ve bakanlık geri gönderdi
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    o arkadaş hakkını aramamış, konuyu sorgulamamış, ben zamanında gerektiği gibi ücreti yatırmışım eğitim kurumu bekletmiş geç göndermiş bakanlığın yaklaşımı ayrı mesele fakat orada problemin kaynağı eğitim kurumudur. dekont tarihi ne zaman, dilekçe tarihi ne zaman bunlara bakılır. bana böyle yapsalar hele hele evrakları geri gönderecekler falan ortalığı ayağa kaldırırdım.
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ben sadece bir an önce belgeleri tamamlayın diye uyarıyorum
    belki BAKANLIK insafa gelir millet isyan etmesin diye zam yapmaz 2-3 sene daha :)
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    evet haklısınız, bu tip şeylerle karşılaşmamak için bir an önce başvurmakta fayda var, hayırlısı olsun en azından bu aşamaya geldik şahsen benim çok acelem yok, 2014 temmuz'a kadar süremiz var. :)
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    memurum diyorsun yani
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    doğrudur, meşhur 657.
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hem de 657

:)
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

evet üstad hani o düğmeyi koparsanız 6 aydan başlayan. :)
  14. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    biz olamadık ne yaparsın 5393 olduk
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kadroya alacaklar merak etmeyin, ama maaşlar şimdikine göre düşebilir, 657'nin bir esprisi yok zaten
  16. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    alacaklar da ne zaman alacaklar bilinmiyor aslında geçmesek daha iyi çünkü SSK primi yatıyor emekli olunca (tabi ömrümüz yeterse) güzel para alacaktık
  17. S.Güler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Bakanlık insafa mı gelir ? Hihihiii gelir:)
  18. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bekleyip görmek lazım, kamu o kadar karışık ki bir sürü statüde çalışan var, sözleşmeli, işçi, memur. kimin eli kimin cebinde belli değil, kimi kendi alın teriyle kimisi referansla başlamış çok karışık çok :)
  19. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    başka çaremiz yok zaten
  20. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    Bu 1 temmuz a kadar yatırmak mı gerekiyo ya arkadaşlar bu sürenin uzatılmasını söylesek olmaz mı ?