1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınavı kazananların yapması gerekenler

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    + dekont hocam. :)
  2. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    en zor kısmı 354 tl hepimiz için...ama olsun valla bu son...:p
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    açıklama da bireysel başvuru kabul edilmeyecek diyor
  4. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çasgem duyuru
    http://www.casgem.gov.tr/YaziDetay.aspx?YaziID=802
    ÇASGEM İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumundan İş güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Alarak Sınavda

Başarılı Olan Katılımcılarımızın Dikkatine

İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE
    Bilindiği üzere işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçları ilan edilmiştir.
    İlan edilen sonuçlara göre eğitim kurumlarından eğitim alarak sınava giren ve sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını Eğitim Kurumları vasıtasıyla gerçekleştireceklerdir. Bakanlığa başvuru yapılmayacaktır.
    Eğitim kurumunuzdan (ÇASGEM'den) İş güvenliği uzmanlığı eğitimi alarak sınavda başarılı olan katılımcılarımız,
    1. Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (IGU-A-B-C Sınav kazananlar dilekçe örneği) Dilekçede yeralan katılım belge numarası Çasgem tarafından doldurulacaktır.Katılım belgesi numarası için kurumumuzu aramanıza gerek yoktur

2. Belge ücretine ilişkin dekont*
    3. Eski tarihli iş güvenliği uzmanlığı belgelerinin aslı (A sınıfı için eski B sınıfı İGU Belgesi, B sınıfı için eski C sınıfı İGU Belgeleri)
    Yukarıda sayılan belgeleri ÇASGEM İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİM KURUMU’na elden, posta ya da kargo ile ulaştıkları zaman katılımcıya ait diğer belgeler de dosyasından alınarak (Dosyada belge eksikliği durumunda katılımcıdan gerekli belgeler istenecektir) İş Güvenliği Uzmanlığı Belgelerinin düzenlenmesi için Genel Müdürlüğe gönderilecektir.
    Düzenlenen sertifikalar kişilerin eğitim kurumlarına gönderilecektir, İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğü’nden prosedür gereği elden teslim edilemeyecektir. Sertifikalar Eğitim Kurumuza geldiğinde dilekçenizde belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilecektir.
    NOT: Sertifika ücretinin yatırılacağı hesap için İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu duyuruları tıklayınız.
    Sertifika basım sürecinde ve faturalandırma işlemlerinde adayların ve kurumların sıkıntı yaşamamaları için belge ücretlerinin (*300TL + KDV = 354 TL) kurumsal tahsilat programı aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.

DİLEKÇE
    IGU-A-B-C Sınav kazananlar dilekçe örneği
    http://www.casgem.gov.tr/EditorFiles/files/IGU-A-B-C-S%C4%B1nav%20kazanlara%20ait%20dilekce.doc
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2013 ---
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

burda sadece istenen

1) 354 TL dekont

2) dilekçe

dilekçe eklerini önceden vermiştik değil mi?Tekrar göndermiyoruz ?

dilekçe ekleri
    EKLER:
    1- Diploma veya mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti veya mezun olduğu üniversite tarafından veya eğitim aldığı eğitim kurum tarafından onaylı örneği.
    (Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis, mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamladığınıza dair mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.)
    2-Nüfus cüzdanı fotokopisi

3-Eğitim katılım belgesinin aslı
  5. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kurumsal tahsilat şeyi açılmış mı? Yarın yatırabiliyor muyuz
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bakanlık açıklama yaptığına göre açılmıştır
  7. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
    eğitim aldığım kurs ücreti kendi açtıkları hesaba yatırmamızı istedi, ilk kez sınava girenler öyle yapıyormuş, bana garip geldi açıkçası.

Bu konuda bir bilgisi olan var mı?
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    onlar mı yatıracakmış senin adına
  9. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Güzel bir kareoke bara gidip böğüre böğrüne şarkı söyleyin ;)
  10. Ali Kemal Şahan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  11. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sertifikayı almak için başvurduktan sonra .Sertifika numarasını nasıl öğrenebiliriz arkadaşlar bilen var mı ?
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sertifikan hazır olduktan sonra e-devlete tanımlanınca
  13. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sertifika tamamlanınca zaten evde yollarlar.Ben bu 1-1.5 ay içinde öğrenme şansımızı sormuştum.
  14. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    maalesef yok öyle bir şey
  15. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuyla alakalı gercekten bilen biri yokmu.?
  16. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    gerçeği bu çünkü artık her şey İSGKATİP ve e-devlet üzerinden oluyor ayrıca bana söylesene bir belge hazırlanmadan nasıl numarası olabilir
  17. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
    Anlayamadım ben de biz onların verdiği hesap numarasına yatırıp makbuzu onlara teslim edecekmişiz. :s
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    nasıl bir saçmalık bu
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    eğitim kurumları olayı sıkı takip etmiyor, şu anda ziraat'ten ücret yatırılabiliyor, ayrıca bakanlık dilekçe örneği ve istenen evrakları da açıkladı. kendi eğitim kurumumu aradım bakanlık bize e-mail atacak, bizde size e-mail atacağız dediler, bende gerekli tüm açıklamalar yapıldı buna gerek yok dedim. bir bilgisayarın hızı en yavaş parçasının hızı kadar olduğuna göre, siz ne kadar hızlı başvurayım gayretinde olursanız olun, sonuçta eğitim kurumunun tepki ve başvuru hızı önemli:)
  20. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    mantık güzelmiş:)