1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınav tarihi, yeri vb. hakkında önemli duyuru

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Öte yandan 01.01.2014 tarihinden itibaren yaklaşık 600.000 işyerinin işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı hizmeti almaları zorunlu olduğu ve bu işyerlerine hizmet verecek işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sayısının yeterli olmadığı bilinmektedir. Kanun değişikliği doğrultusunda sınav hakkı tanınanların sınava girebilmelerine ilişkin Yönetmelik değişikliği hazırlanmış ve Başbakanlığa gönderilmiş olup henüz yayınlanamamıştır.

Bu nedenle yeni sınav hakkı tanınanların da sınava girebilmelerini sağlamak amacıyla, 23 Kasım 2013 tarihinde yapılması planlanan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavının ötelenmesine acil ihtiyaç duyulmuştur.

14 aralıkta yapılacak sınavın sonuçları 10 ocaktan önce belli olmaz 30 ocaktan öncede sistemde bir üst sınıf zaten görünmez Mart ayında da seçim var zaten durum böyle olunca yasa nisan a mayıs a ertelenir diyorum bu da benim öngörüm..
  2. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sgk'dan en az 1500 prim günü olup C belgesi olanlar B ye yükselmek için 14 aralık sınavına kesin girecekler mi ? Yeter artık , bi adam gibi çıkarsınlar da şu yönetmeliği görelim. Belirsizlik lanet birşey . Yazıklar olsun o duyuru bu duyuru bi tane adam akıllı bişey yok hala lanet olsun . Çalışmaya başlayalım mı başlamayalım mı B için ?
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    23 kasım için sınav sonucu açıklama tarihi 04.01.2014 idi

14 aralık için büyük bir ihtimal 2o OCAK 2014 olur
  4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

zaten bu belli olamadığı için ertelendi... :)
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben tam süreli uzmanım, sabah 8 den akşam 5.30 a kadar diyelim ki kamuda çalışıyorum, 5.30 da daireden çıkıp hangi firmaya hizmet vereceğim, verebilecek miyim, bende o kafa kalacak mı vs. vs. aynı şey hekimlik için de geçerli...

Dr. Bey'in önerisi sadece deve kuşunun kafasını kuma gömmesine benziyor o kadar, uzman var mı kardeşim ? Tamam var, e o zaman mesele yok...

boş işler bunlar...
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Kamuda çalışan uzman özel sektörde çalışamaz
  7. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

B ve A için sınav hakkı kazanabilmek için büyük bir ihtimal uzman olarak çalışılan prim gün sayısı esas alınacaktır.
  8. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1 ocak 2014 te işyerlerinde uzman bulundurmak zorunlu.. nasıl olacak peki..14 aralıkta kazansam bile 20 ocakta açıklanmasından dolayı , 1 ocak 2014 uzman bulundurma zorunluluğundan yararlanamayacak mıyım..
    düşüncesi olan paylaşşın lütfen.
  9. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yararlanırsınız bence. Sınavı kazanmış ve adaylıktan çıkıp uzman olmuşsunuz. Sadece resmi prosedür kısmı biraz sonraya kalır. Siz sözlemenizi yaparsınız.
  10. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1 ocak itibari ile uzman işe başlamadır. fakat sınavın açıklanma tarihi 20 ocak olacak ise geçip geçmediğimiz net belli olmayacak kı..
    bir sorunu çözerken bir sorunu ortaya çıkartıyorlar bunlar...
  11. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    oh oh ne güzel hem ehliyet sınavı hem aöf sınavı hem isg sınavı vay be..
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kafa kalır kalmasına da ,şahsen yapmayı düşünmem doğrusu.
  13. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Ben sağlıklı bir uzmanlık hizmeti verilebileceğine inanmıyorum. Gündüz çalışıyorsun zaten, gece bu işin hakkını vererek yapman mümkün değil. Vardiyalı çalışmayan yerleri de düşünün...
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

kamuda çalışan arkadaşların özelde iş güvenliği uzmanlığı yapması şu noktada imkansız, yasal düzenleme yapılması gerekiyor, zaman zaman bu gündeme geliyor fakat buna pek sıcak bakılacağını pek zannetmiyorum.

zaman zaman gece geç saatlere kadar çalışan birisi olarak devlet memuru olsak ta zaten mesai kavramının ötesinde çalışabiliyoruz. tabi kendi adıma konuşayım. görevimiz gereği üst düzey insanlarla muhatap oluyoruz, böyle bir uygulama olsa zaten özel'den yoğun talep gelir. özel'de çalışan arkadaşlar sıkıntı çeker.
  15. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Halen çalıştığınız bir yerse mecburen sonucu beklersiniz, anlaşma yapacağınız bir yerse yine koşulları konuşur başlarsınız. Sınavı geçerseniz sorun yok, bence sözleşme 2 hafta önce olmuş iki hafta sonra olmuş bir anda bu kadar yüklenileceğini sanmıyorum. Ki onlarda bu iniş çıkışları takip ediyorlardı (müfettişleri kasdediyorum). İçiniz rahat olsun siz sınavı çalışmaya odaklanın