1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınava çalışma önerileri

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve aslı isg tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. aslı isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar merhaba.. 18 ağustos sınavına giricem fakat henüz çalışmaya başlayabildim.. nerden başlasam bilemiyorum..çok mu geç kaldım?? extra kitap almalı mıyım?? yoksa kurstan aldığımız 2 kitap var ve bilirsiniz uzaktan eğitim videoları vs.. bunlar yeterli midir??
  2. hayır geç kalmadınız, size tavsiyem
    1. Değişen yönetmeliklere,
    "ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    EKRANLI ARAÇLARLA ÇALIŞMALARDA
    SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

ÇALIŞANLARIN PATLAYICI ORTAMLARIN TEHLİKELERİNDEN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
    İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI TEBLİĞİ "bakın
    2. 6331 SAYILI ISG KANUNU OKUYUN
    3. 4857 OKUYUN
    4. İSG TÜZÜĞÜNÜ OKUYUN
    5. ÇIKMIŞ SORULARI ÇÖZÜN.
    SINAVDAN 70 ALIRSINIZ
    Not : okumanız hızlı okuma olsun çıkmış soruları cözdükten sonra tekrar okuyun
  3. aslı isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok tşkler yasmur :)
  4. bu denemeleride cözerseniz 80 den aşağı almazsınız

Ekli Dosyalar:

5. aslı isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    süper oldu bunlar..umarım geçebilirim..
  6. gecersiniz meslek ne?
  7. aslı isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kimya müh.
  8. ooooooo kesinlikle gecersiniz sınavdan rahat olun,
  9. aslı isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kimya mühendisleri geçiyor mu genelde :)
  10. mühendisler geçiyor genelde ;)
  11. aslı isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    inş geçerim ben de.. tşkler tekrar..
  12. Muzaffer Sarıkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yağmur hanım verdiğiniz notlar yapılan değişiklikleri kapsıyor mu??şimdiden teşekkürler
  13. hayır kapsamıyor değişen yönetmeikleri okumanızı ilk o yüzden tavsiye ettim ama değişen çok bir şey yok gözünüzü korkutmayın ehliyet sınavı gibi bir sınav ;)
  14. Muzaffer Sarıkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    inş .bakalım hayırlısı olsun:)
  15. Cihan Atahan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98917
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB - ARÇEV ÇEVRE DANIŞMANLIK
    bu yapılacak sınav sadece 6331 den mı olacak ?
  16. hayır.
  17. aslı isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    4857 nin dahil olmadığı 6331 den sorumlu olduğumuzu biliyorum ama ben de..
  18. Mehmet Hayri Cüneydi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gülçek Tekstil
    Ben de sadece 6331 diye biliyorum ama.....
  19. 4857 kanunu yürülükte nasıl dahil değil bir yanlış anlaşılma olmuş olabilir. 4857 kaldırılan hükümlerine bakmıyacaksınız.

MADDE 37 – 4857 sayılı Kanunun aşağıdaki hükümleri yürürlükten kaldırılmıştır:

a) 2 nci maddesinin dördüncü fıkrası.

b) 63 üncü maddesinin dördüncü fıkrası.

c) 69 uncu maddesinin dördüncü, beşinci ve altıncı fıkraları.

ç) 77, 78, 79, 80, 81, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 95, 105 ve geçici 2 nci maddeler.

4857 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer alan “İş sağlığı ve güvenliği hükümleri saklı kalmak üzere” ifadesi ile 98 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “85 inci madde kapsamındaki işyerlerinde ise çalıştırılan her işçi için bin Yeni Türk Lirası,” ifadesi metinden çıkartılmıştır.
  20. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    arkadaşlar stres yapmayın kursta ne gördüyseniz o biraz kendinize göre önmli olan yerleri inceleyin denemeleri geçmiş yıl sorularını çözün ama panik yapmayınn derim ben son bir ay bu iş zaten ;)