1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınavdan sonra belge(sertifika) numaramızla işe başlayabilir miyiz?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Egemen Mühürcüoğlu tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Egemen Mühürcüoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27106
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    18 Mayıs 2013 Sınavına giren Uzman Adayları sınavdan geçer not aldıkları takdirde Belge Numarası ile işe başlayabilirler mi? Belge numaramızı öğrenmek için nasıl bir yol izlemeliyiz gerekir. Kimle irtibata geçmeliyiz Herhangi bir Telefon numarası var mıdır var ise söyleyebilir misiniz?
    Bu konuda bilgisi olanlar bizi aydınlatırlarsa çok sevinirim.

İyi Günler, Risksiz Günler!
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Belge numarası sertifika hazırlanınca belli olur
    belge numarasına da gerek yok aslında çünkü sistem e-devlet üzerinden yürüyeceği için orada tanımlanması lazım
    herhangi bir yeri aramanıza gerek yok
  3. Egemen Mühürcüoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27106
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

o zaman başka bir soru ortaya çıkıyor e-devlet üzerinden ne zaman sözleşme yapabiliyoruz?!?!
    Bu süre ne kadar sürüyor birçok arkadaş işleri ayarlamış durumda sabırsızlıkla belgelerini bekliyorlar! :p
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bakanlık ne zaman sisteme girişi yaparsa ve sistemde göründüğü zaman unutmayın İSG-KATİP sistemi sadece Internet Explorer olan bilgisayarda bazen hata veriyor mutlaka Firefox ya da Chrome kullanmanız tavsiye edilir
  5. Serdar Özcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    130386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    sınavınızı geçtikten sonra yapabilirsiniz diye biliyorum
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sistem artık e-devlet üzerinden yürüdüğü için sözleşme imzalamak için e-devlet üzerinden kimlik numaranızda sertifikanızın görünmesi lazım
  7. Bende bi iki soru sormak istiyorum .

1 - Kazanmış olmamız risk analizi ve işe başlamak için yeterli mi ?

2- Osgb yada bireysel olarak çalışmalardan hangisini tavsiye edersiniz ? Osgb olursa tahmini ne kadara çalışmamız gerekir maaş olarak ?

3- Bazı arkadaşlar C sertifika sahibi B nin yerine bakabilir diyor doğruluğu nedir ?
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    1-Kazanmış olman risk analizi ve iş başlamak için yeterli değil çünkü sertifikan yok
    2-Tecrüben yoksa önce tecrübe kazanmayı hedefle ama 1,500 tl gibi rakamlara da çalışma en az 2,500 tl tercihin olsun
    3-C sertifika sahibi 2 yıl daha B sınıfı yerine bakabilir (6331 Sayılı kanun)
  9. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    -sayın arkadaşım,işe başlayabilmeniz için çsgb de uzman sicil numaranızın oluşması gerekiyor.bu kısa zamanda gerçekleşir.
    -ilk başta tecrübe için osgb de çalışırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
    -C belgesi iş kanuna göre belli bir süre B nin yerine bakıyor.bunda bir sıkıntı zaten yok..BAŞARILAR DİLERİM..
  10. çok teşekkür ederim bilgiler için .

peki son olarak bu belgenin geliş tarihi mi geçerli yoksa şu an alabileceğim bir sicil numarası olacak mı ?
  11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    belgeniz yazılırken ona numara verilecek ayrıca o numara kimlik numaranıza tanımlanacak sizde sözleşmenizi e-devlet üzerinden yapacaksınız
  12. Aklıma bir soru daha geldi kusura bakmayın ,

işletme bana gel çalış dedi oranın hangi sınıfa girdiğini nasıl öğrenebilirim yada işletme kendi mi öğreniyor bunu ?

Varsa sınavı kazananların yapması gerek yada bilmesi gerekenler gibi bir konu oradan okuyabilirim linkini atarsanız ben göremedim de :oops:
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sınavı kazananlar için yapılacaklar konusu şu an ana sayfada ayrıca işletmenin NACE koduna göre tehlike sınıfı belirli ayrıca zaten sen sözleşme imzalarken şirket yetkilisi e-devletten sana sözleşme gönderirler senin kimlik numaranı girerken orada tehlike sınıfına uymazsan onay vermez sistem
  14. anladım peki çok teşekkür ederim 4857 'den sorumlu olduğumuz için 6331 'e hiç bakmamıştım onu okumaya başladım :)

Ama işe başlayamamak kötü oldu bazı arkadaşlar belgenin gelmesinin 3 ayı bulduğunu belirtti eğer 3 ay daha beklemek üzücü...
  15. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    dua et 3 ayda gelsin çünkü bu sınava girenlerin sayısı çokmuş diğer sınavlara göre ve günde 150-200 sertifika hazırlanabiliyor artık sen düşün
  16. pehh ne güzel oldu sınavı kazandığıma sevinemedim :oops:
  17. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar mrh
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2013 ---
    belgenin gelmesini bekleme şartmı direk isg katipten işlemler halledilemezmi
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    isg-katipe girmesi için sertifikanın yazılması gerekli
  19. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449