1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sınavdan sonra belge(sertifika) numaramızla işe başlayabilir miyiz?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Egemen Mühürcüoğlu tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. sena t İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tamam Sercan bey teşekkür ederim. Bazı yerlerde bakanlık henüz nereye para yatıracağımzı açıklamadı söylentileri, bazıları yatırabilirsiniz dio, kurs herhangi bir bilgi vermiyor ne yapıcaz bilmiyorum..
  2. Sercan Arslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ergül Bey para yatırma konusu hakkında gerekli bilgileri vermiş. Para kurumsal hesaptan yatacak ÖSYM başvuruları gibi. Para yatırmalar hakkında Bakanlık gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır yatırmaya başlanılabilir gibisinden.
  3. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bakanlık hesap numarası belirlemedi arkadaşlar.Para yanlış hesaba yatarsa geri almak için çok uğraşırsınız.Bu arada 6331 'i okumaya devam.
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ziraat internet şubesinden kontrol ettiğimde henüz kurumsal tahsilatın açılmadığını görüyorum, dolayısıyla henüz istesek te ücreti yatıramıyoruz.

zaten bakanlığın açıklaması da bu yönde, "verilen sertifika ve yetki belgelerinin ücretleri, yakında ilan edilecek tarihten sonra T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal tahsilat hesabına yatırılacaktır"

bu konuda herhangi bir tereddüt yok, ayrıca yarın ziraat bankası şube müdürü arkadaşımı arayıp konuyu soracağım, burada paylaşırım.
  5. gouz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C sınıfı sertifika numaram bugun ilan edilmiş e devletten görebiliyorum, bu numara ile isg katipten çalıştığım yerin bildirimini kendim mi yapmalıyım? eğer yapıcaksam nasıl bir yol izlemeliyim?
  6. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    hayırlı olsunn çalıştığınız yer size sözleşme yollayacak sizde onaylayacaksınız kendinz yapmıcaksınız ilk adımı yani
  7. gouz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Gizem hanım. peki sistemde gözüken sertifika durumu: Teslim edildi ifadesi ( eğitim aldığı kursamı acaba teslim edilecek ? )
  8. Emrah Gebeş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

O kadar osgb ye başvurdum hiç biri 2000 üstü para vermeye yanaşmıyor. Herkes tecrübe arıyor nasıl bir saçmalıksa , biz napalım yani çalışalım ki tecrübe edinelim kim ne derse desin osgb ler kazanıyor dedikleri oluyor .Ben açıkcası 1500 tl veren osgb ile bile çalışırım ki şuanda onuda vermiyorlar. Kendi durumu iyi olanlar diyorlar ki uzmanlığı ne hale getiriyolar 1500tl gibi komik rakamlara çalışıyorlar diyorlar. Çalışırım arkadaşım benim paraya ihtiyacım var kimse yanına gelip paran var mı diye sormuyor.
  9. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    evet eğitim alınan kursa teslim edilecekmiş kusura bakmayın dikkatimden kaçmış msj şimdi farkettim.. teslim edildi yazıyor olunca ben kursu aradım teslim edilmiş bizim belgeler diye henüz gelmedi dediler nasip bakalım gelir inşallah :cool:
  10. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu sertifika ne zaman geliyor ya benım 4 ayı gectı osgb bızı unuttu mu yoksa gelınce mesaj falan atıyolar mı?
  11. HALİL DOĞAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Herkese merhaba. 18 Mayıs 2013 sınavını kazandım ve Temmuz-2013 tarihinden beri osgbde çalışıyorum. O tarihten beri isg-katip te tehlikeli ve az tehlikeli firmalara hizmet verdim. Mayis ayinda insaata geçtim ve uzerimdeki firmaları aldilar. Sertifikamin islemesi ve B sinifi uzman olabilmem icin Osgb ile aramdaki içe görevlendirme yeterli mi? Cevap yazarsanız sevinirim.