1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sağlık muayeneleri yapılırken tetkiklere gerek var mıdır?varsa hangi tetkikler istenmelidir?

Konusu 'Sağlık Tetkikleri ve Yönetimi' forumundadır ve Çağlar Yücesoy tarafından 11 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Serkan Kafadar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    öncelikle şunu belirtmek istiyorum:ben forumdaki bu doktor çekememezliğini anlamıyorum. resmen bir düşmanlık var artık. yok yatarak para kazanıyorlar, yok işlerini yapmıyorlar. eğer çalıştığınız yerde hekimin işleri de üstünüze yıkılıyorsa çalışmazsınız olur biter.(yıllardır kaymakamlardan savcılardan çekeriz. şimdi mühendislerden de başladı olay)

soruya gelince ben şu an inşaat sektöründe işyeri hekimliği yapıyorum. şimdi ben her adama neden odyo isteyeyim. neden AC filmi isteyeyim. neden kan tahlili isteyeyim. Ör: mermercilerden AC filmi istiyorum. makine çalışanları hilti kullancaklar gibi sesli işlerde çalışanlardan odyo istiyorum. kan tahlili hiç istemiyorum. gerekli gördüğünü hekimin istemesi lazım. sonuçta sorumluluk hekimin.

geçenlerde işçi koğuşunda kazan patladı. savcı proje müdür iş güvenlik uzmanını çağırdı ifadeye sadece. şimdi bu şantiye değil de PVC fabrikası gibi bir yer olsaydı ve geç tespit edilmiş bir kanser vakası olsaydı, savcının çağıracağı hekim ve işyeri sahibi olacaktı.

yıllardır hastanelerde yatan her hastaya paket tahliller yapıldığı için zaten epey bir zarar edildi. bu paket işide budur. doktor için rahatlıktır ama çoğu gereksizdir.