1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Sağlık personelinin her yaralanması iş kazası olarak sgk'ya bildirilecek

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]
  Erkan DOĞAN Özel Haber

  Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet Atasever, hastanelerdeki iğne batması, düşme gibi durumların ve yaralamalı ambulans kazalarının Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bildirilmesi gerektiğini açıkladı.

  Konuyla ilgili genelge Kurumun resmi internet sitesinde yayınlandı. Bildiride özetle şu bilgilere yer verildi.

  “Kesici, delici alet yaralanmaları, iğne batması, bisturi, makas kesiği, düşme, çarpma vb durumlarda meydana gelen ciddi yaralanmalar da İş Kanunu’nda belirtilen iş kazası kapsamında değerlendirildiğinden, kanunun 14’ncü maddesinin 2’nci fıkrasına göre Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirim yapılması gerektiği değerlendirilmektedir Ambulans kazaları ile ilgili olarak, eğer kazada ambulansta görevli çalışanların yaralanmaları söz konusu ise kazaların da yine SGK’ya bildirim yapılması gerektiği değerlendirilmektedir”

  kaynak

  Ekli Dosyalar:

 2. ilker senocak İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  26103
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Paylaşımınız için çok teşekkürler Erhan bey. Anlamadığım bir konu.:( Yanlış bilmiyorsam kamuda iş kazalarını SGK bildiremiyoruz. Bildirimleri nasıl yapıcaz sgk iş kazası ve meslek hastalığı bildirim sayfasında kamu yok . İğne batma olaylarının büyük bir kısmı hemşireler tarafından yaşanmakta ve çoğu kamu çalışanı.
 3. bencaglayan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  İş kazası bildirgesi nereye ne şekilde verilir?
  Sosyal Güvenlik Kurumunca hazırlanan iş kazası ve meslek hastalığı bildirgesini vermekle yükümlü olanlar tarafından İNTERNET yolu ile, Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirirler. Ya da DOĞRUDAN veya POSTA YOLUYLA kazanın geçtiği yerdeki Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne gönderilir.