1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sağlık raporları ve saklanması

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve tolga kılıç tarafından 5 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. tolga kılıç İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  merhaba arkadaşlar işe giriş sağlık raporlarının orjinalleri olmak üzere revirde muhafaza edilmesi gerekmiyor mu ? insan kaynakları departmanı istiyor biz saklıycaz diyorlar mesela bunu nasıl ıspatlıya biliriz ?
 2. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
  Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 20.07.2013/28713
  İşlenen son değişikliğin yayımlandığı R.G.: 18.12.2014

  İşyeri hekimlerinin görevleri
  MADDE 9
  ...
  4) Çalışanların yapacakları işe uygun olduklarını belirten işe giriş ve periyodik sağlık muayenesi ile gerekli tetkiklerin sonuçlarını EK-2’de verilen örneğe uygun olarak düzenlemek ve işyerinde muhafaza etmek.
  ...
 3. tolga kılıç İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman

  yani beyfendi bu durumda işyerinde dediğine göre revirde saklanmıycak mı ?
 4. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Mesajımda altını çizerek, kalın harflerle Yönetmelikteki iki ayrı yeri işaret etmiştim. Birincisi bu raporları saklama görevinin kime(işyeri hekimi) ait olduğu, ikincisi ise nerede(işyerinde) saklanacağıdır. İşe giriş ve periyodik sağlık muayenesi ile gerekli tetkiklerin sonuçlarını saklamak işyeri hekiminin sorumluluğundadır. İşyerinde nerede saklanacağına da işyeri hekimi karar verecektir.