1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sağlık raporu hk.

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve tunc tuncel tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Personelin işten ayrılması hallerinde gerekli olan belgeleri aslılarının kendinizde olmak kaydıyla vermek durumundasınız. Vermiş olduğunuz belge fotokobileri üzerine ası gibidir yazısı ile kaşe ve üzerine firmanızın imza yetkisi olan yetkilinin imzası ile verebilirsiniz. Önceki sağlık raporunun olması yeni işverenin sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Sonraki yeni işveren işe giriş raporunu tekrar isteyecektir.
 2. erciyes tezcan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  arkadaşlar isterseniz bu konuyla ilgili yorumları işyeri hekimi olan bizler yapalım.önce şunu belirteyim.ağır ve teh.işler yönetmeliğinin kalkması işe giriş ve per.muayene raporlarının kalkması anlamına gelmiyor.bunlarda özellikli durumlar hariç 1 yıl süre için geçerlidir.işçi işten ayrıldıktan sonra işçinin kendisi değil yeni işvereni eski işyerinden bunu isteyebilir.aslı eski işyerinde saklı kalmak kaydıyla fotokopisine şirket kaşesiyle raporu düzenleyen hekim yada şirket imza yetkisine sahip olan kişi aslı gibidir onayı yaparak yeni işverene göndermek zorundadır.keşke bu sistem işler hale gelebilse.faydası çok.
  selamlar
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Nisan 2013 ---
  bu arada mersinde tam zamanlı çalışmak isteyen isg uzmanları 05054565808 no dan bana ulaşabilirler.
 3. emre aksoy İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba,

  Sağlık raporu ve eğitimlerinin belirli süre saklanması gerekmektedir şeklindeki bilgi hangi kanun ya da yönetmelikte geçmektedir?
  Yani 10 yıl saklanması gerekiyor diyen arkadaş neye dayanarak söylüyor. Kanıt varsa paylaşabilir misiniz?

  Tecrübesiz İG uzmanı