1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sağlık raporu personel işten ayrıldıktan sonra 6 ay sonra tekrar işe başladığında geçerli olur mu?

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve Özlem Kocaman tarafından 22 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Özlem Kocaman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar işe başlayan bir kişinin alınan sağlık raporu personel işten ayrıldıktan sonra 6 ay sonra tekrar işe başladığı zaman ilk alınan sağlık raporunun geçerliliği devam edermi. yardımcı olursanız sevinirim
  2. bybejo İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87401
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DRUZ İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri
    Benim kanaatim tekrar istenmesi gerekli . Çünkü 6 aylık zaman zarfında ne yaptığı bilinemez . Çalışmış mı ,yada başka bir sağlık problemi geçirmiş mi ?
  3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    bunu işyeri hekiminize danışın çünkü işyeri koşullarını bilmeden buna karar vermek pek mantıklı olmaz.
  4. Özlem Kocaman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    anladım 6 ay biraz fazla haklısınız
  5. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bana kalırsa 1 gün bile işten ayrılmış olsa, yapılacak işlem yeni bir işe giriş sayılacağından 6331'e göre muayene tekrarlanmalı;

Sağlık gözetimi

MADDE 15 –(1) İşveren;

a) Çalışanların işyerinde maruz kalacakları sağlık ve güvenlik risklerini dikkate alarak sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.

b) Aşağıdaki hallerde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılmasını sağlamak zorundadır:

1) İşe girişlerinde.
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    benim görüşümde tekrar olmasından yana zaten iş yeri hekiminiz sağlık raporu verecek dolayısıyla tekrar işe başlangıçta iş yeri hekimi muayenesini yapacağı için karar hekimin
  7. Özlem Kocaman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim yardımlarınız için
  8. tkalemci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar, ben az tehlikeli 50 den az çalışanı olan bir yerde çalışmaktayım. sorum şu; çalışanların alması gereken sağlık raporu ve olması gereken testlerden; odyo,sft ve hemogram testlerini yaptırmalımıyız. alo 170 i aradım meslek hastalığı riskine karşı bu testlerin olması daha sağlıklı olur sizin için dediler. bir de artık bu hizmetleri osgblerden alamıyormuşuz, bakanlık usulsüzlük yapıldığından dolayı yasaklamış. hastaneler de çok pahalı! çalışanlarımız depo çalışanı ve ofis çalışanı
  9. segül gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    "bir de artık bu hizmetleri osgblerden alamıyormuşuz, bakanlık usulsüzlük yapıldığından dolayı yasaklamış. " demişssiniz.nerde yazıyor,? hangı bakanlık yasaklamış?
  10. tkalemci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunu testleri yaptırmak için fiyat teklifi almak için aradığım osgb firmasından öğrendim.
  11. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  12. segül gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kamu kurumlarından alınan sağlık kurul raporları için 200 tl talep ediliyor, bu konuda işverenın karşılaması gerekmez mi sağlık raporu ücretini?
  13. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işe giriş muayenesi ise kişi henüz işyeri çalışanı olmadığı için kanunen işyeri karşılamak zorunda değil. Periyodik muayeneleri tabi ki iş yeri karşılamak zorunda.
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    @Serkan Sü yine canın sıkılmaya başladı galiba mesajlarımı olumsuz işaretliyosun o_O