1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Sağlıkta şiddet iş kazası kapsamına girer mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 27 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  haber.jpg
  Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun 'İş Kazası Kapsamında Hakkındaki görüşüne tepki gösteren Türk Sağlık Sen Genel Merkezi yaptığı açıklamada , Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum’nun sağlık personelinin, sağlık kuruluşlarında uğradığı şiddet 'iş kazası' kapsamında değerlendirilmeyeceği önünde bir görüş bildirdiğini belirtti.

  Genel Merkez’in yaptığı açıklamada şu şekilde :

  ‘’Görüşte iş kazası sayılması durumunda maddi ve manevi tazminat gibi yükümlülüklerin çıkacağına dikkat çekilerek “ Sağlık Çalışanlarına şiddetin önlenmesi bağlamında Bakanlığımızca yürürlüğe konulan düzenlemeler ve bu doğrultudaki uygulamaların meselenin hali bakımından yeterli ve tatmin edici olduğu düşünülmektedir' denildi.

  ‘’YÜKÜMLÜLÜKLERDEN KAÇINILMASI KABUL EDİLEMEZ’’

  Kurumun bu görüşüne göre sağlık kuruluşlarına hizmet verirken şiddete uğrayan sağlık mensuplarının maddi ve manevi tazminat v.b yükümlülüklerden kaçınma yolunu izlemesi kabul edilemezdir.

  Sadece son bir ayda doktorların kolunun kırılması, bıçaklanması ve ambulansların kurşunlanması gibi vakalarında yaşandığına dikkat edecek olursak şiddettin çözümü için yeterli ve tatmin edici uygulamaların olmadığı da açıktır.

  Türk Sağlık Sen olarak Bakanlığın esirgediği bu desteği, sağlık çalışanlarına biz vereceğiz. Şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının maddi ve manevi tazminat haklarını elde edebilmeleri için sendikamız tarafından üyelerimize hukuki destek verilecek ve şiddete karşı mücadeleye devam edilecektir.’’

  KAYNAK