1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sağlikli ve güvenli yaşam::6-12 yaş ilköğretim öğrencileri için

Konusu 'Yaşam Güvenliği' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    SUNUŞ

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube 30. Dönem Yönetim Kurulu olarak, meslek alanımızı ilgilendiren konularla ilgili geniş yelpazede yapılan çalışma- ları üyelerimize ve topluma sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Odamız 1954 yılından beri işçi sağlığı ve iş güvenliği ile bağlantılı konularda sempozyum ve kongreler düzenleyerek çalışma yaşamının ve işçi sınıfının en büyük sorunu olan işçi sağlığı ve iş güvenliğine yönelik farkındalığın arttırıl- ması ve mevzuat/uygulamaların yasal çerçevesinin insani şartlara ulaştırılma- sı açısından önemli ve uyarıcı bir rol üstlenmektedir. Kongre ve sempozyum- larımızda şekillenen bütünlüklü öneriler ve Oda Raporumuz bu alanda önemli açılımlar sağlamıştır. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubumuzca her yıl güncellenen İşçi Sağlığı ve Güvenliği Oda Raporumuz, bu konuda çalışma ya- pan kesimler için önemli bir başvuru kaynağıdır.

Odamız işçi sağlığı ve güvenliği mevzuatındaki tüm olumsuzlukların gideril- mesini, iş kazaları ve meslek hastalıklarına yönelik önleyici yaklaşımlar gelişti- rilmesini “iş güvenliği mühendisliği”nin çalışma yaşamının sorunlarını çözüm- leyecek şekilde yaşama geçirilmesini, işçilerimizin ve tüm çalışanlarımızın yaşamlarının güvenceye alınması yönündeki mücadelesini sürdürecektir.

Yarınlarımızı, geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımız için hazırladığı- mız “6-12 Yaş İlköğretim Öğrencileri İçin Sağlıklı ve Güvenli Yaşam” kitapçığı- nın da bu alandaki ciddi bir boşluğu dolduracak çalışmaların başlangıcı olarak görüyoruz. Bu çalışmayı, işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda geliştirici, iyileş- tirici çalışmalara katkıda bulunmayı en önemli görevlerinden biri olarak gören Odamızın bu yönde ön açıcı bir çabası olarak değerlendiriyoruz.

Şube komisyon çalışmalarına katılan, katkı sunan üyelerimize, özellikle bu ki- tabın hazırlanmasında emeği geçen odamız İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komis- yonuna ve komisyon üyesi İzzet Yazgan’a, kitabın hazırlanmasında katkı sunan Odamız çalışanlarına, kitabın dağıtılarak yaygın bir çevreye ulaştırılmasına katkı sunacak olan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. firmasına Odamız ve Şube Yönetim Kurulu adına teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu

Ekli Dosyalar: