1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Saha denetimi yapıp bunu risk analizine çevirsem ne olur,teftişlerde ne gibi sıkıntı yaşarım?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 9 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    günaydın arkadaşlar
    fab. 9 aydır çalışıyorum ve benden önce risk değerlendirilmesi yapılmış.ben başladığımdan beri saha denetimi yapıyor ve yapılan risk değerlendirmesi üzerinden de eksiklikleri tamamlıyorum.
    b sınıfı iş güv. uz. iso denetimcisi bir arkadaş geldi fab. ve dediki saha denetiminden önce risk değerlendirmesini yap ve onun üzerinden eksiklikleri kapat.sorum şu önce saha denetimi yapıp bunu risk analizine çevirsem ne olur,teftişlerde ne gibi sıkıntı yaşarım.
  2. cengiz göktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    öncelikle kolay gelsin.
    ilk önce kaç çeşit iş yapılıyor onları belirleyin,
    belirlenen işler kimlere ait, kişileri tanımlayın; örn. beton döküm işi, ahmet özdemir
    tanımladıgınız kişilerden iş yapım metodları isteyin,
    elinize gelen iş yapım metodları ile risk degerlendirmesine başlayın.
    saha denetimlerinde gördügünüz uygunsuzlukları düzeltici önleyici faaliyet raporları ile düzelte bilirsiniz.
    bu şekilde bir sıkıntı yaşayacagını düşünmüyorum kolay gelsin.
  3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu arada iş verene basit şekliyle sunduğum saha denetimi örneğim.benimkinde mevzuatlar da var.

Ekli Dosyalar:

4. cengiz göktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    güzel fakat bu belirlediğin uygunsuzlugun tarihi ve uygunsuzlugun kapatılması ile ilgili tarihde belirlenmesi gerekmektedir. termin tarihi. ve ek olarak sonuç kısmı eklenmesi gerekmektedir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ocak 2015 ---
    birde sorumlu kişiler her zaman için önemlidir. sorumlu kişiler kim ise onlarıda belirlemeniz gerekmektedir. imzaları alınmalıdır.
  5. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    [onlar benim formatımda var.ben bunu patrona en basit haliyle sundum o böyle istedi.anlaşılır olsun diye.asıl saha denetimlerim o formatta bendekilerde var ve onlar dosyamda bulunuyor.işte bunları böyle yapıp yıl sonunda risk değerlendirmesi olarak sunamam mı.
  6. cengiz göktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sunamazsınız. çünkü bunlar düzeltici önleyici faaliyet formları dige gecmektedir. risk degerlendirmesi gerinede geçmez