1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Saha denetimi

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve İSG AYDINOĞLU tarafından 30 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. İSG AYDINOĞLU İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  13875
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sahada İş güvenliği uzmanı saha gözetimi esnasında Uygunsuz çalışan bir işçi veya uygunsuz bir makina tespit ettiğinde direkmen çalışana müdahalemi etmeli yoksa durumu işverenemi bildirmek gerekir önlem alınması için.
 2. Yener Keskin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  140392
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Yurtiçi Kargo
  İşveren size doğrudan çalışanı uyarmak vb. görev vermediyse durumu işverene bildirmek en doğrusu. Çalışanla karşı karşıya gelmek çok sağlıklı değil.
 3. Şevket Temelli İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  98603
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Tartışma ortamı yaratmadan uygun bir üslupla çalışanı hatası konusunda bilgilendirmek uygun bir davranıştır. En azından erken müdahale avantaj olabilir.Ayrıca konu çözüme kavuşması noktasında işverene de taşınabilir. Çalışana hiç uyarıda bulunmadan direkt her konuyu işverene taşırsak , işleri genelde yoğun olan işveren konuyu bazen kaçırabilir de. Görev ve sorumluluklarını bilen bir çalışan temsilcisinden de destek alınabilir
 4. Mehmet Ali Tekincanlı İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70433
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Böyle bir durumda (KKD kullanmama, makine sensörlerini çıkar vb) çalışanlanara tutanak tutmak mantıklı mıdır? Eğer tutulacaksa İG uzmanı tarafından mı? yoksa bölüm amiri tarafından mı?
 5. Şevket Temelli İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  98603
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firmanın İSG kültürü burada önemli.Farklı uygulamalar var.Tutanak tutma , fotoğraflama , uyarı yazısı vs. hepsi Uzman tarafından yapılabilir.Fakat bu tür uygulamalar İşveren 'in onayı ve İSG'den beklentisiyle paralellik içerir.Bu uygulamaları İşveren onayı olmadan yapmak doğru değil.Ters durumlar yaşanabilir. Aksi bir yaklaşım olduğu taktirde sadece Tespit ve Öneri defterine yazmak önemli ve yeterli olacaktır.
 6. Gülbahar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba , işverene bildirmek daha mantıklı çalışanlarla diyaloga girmek pek doğru değil. Gittiğim firmalarda İşveren vekili bizzat çalışanlarla diyaloga girmeden fotoğraf çekip ona iletmemi istedi. Çalışanlarla diyaloga girdiğiniz zaman sınırı aşabiliyorlar.
 7. İSG AYDINOĞLU İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  13875
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkürler