1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sapan - periyodik kontroller

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Esma Trhn tarafından 15 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::

  GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce düzenlenmiş olan periyodik kontrol raporları süresince geçerlidir.

  (2) Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren bir yıl boyunca periyodik kontrol raporunda kayıt numarası aranmaz.
  Yürürlük
  MADDE 16 – (1) Bu Yönetmeliğin;
  a) 13 üncü maddesi yayımı tarihinden itibaren bir yıl sonra,
  b) Diğer hükümleri yayımı tarihinde,
  yürürlüğe girer.

  Eğitimini alıp bildirimi yapılacak kişilerin bilgilerini anlatan Madde 13 yayımından 1 yıl sonra, diğer hükümler yayım tarihi denilmektedir. Buna ek olarak da yapılmış olan kontroller 1 yıl daha kayıt numarası aranmaz deniliyor.

  Saygılar.
 2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46434
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  hürmetler
 3. Sercan Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93869
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BİREYSEL İSG UZMANI
  mümessillik yok ancak bu kpnu için görüşülebilinir Sait bey..
 4. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  UMUT OSGB
  nisan ayı itibari ile periyodik kontrol süreleri değişti ya kontrollerimizi mayısta yaptırmısız ve yapan firma eski sürelere göre yazmıs gecerliliğini bu durumda süresi dolanlar için yeni sürelermi baz alınmalı yoksa raporda yazan süreye uymalımıyız bence bu firmanın hatası süreyi değiştirmeliydi diye düşünüyorum ben
 5. Sercan Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93869
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BİREYSEL İSG UZMANI
  kaldırma ekıpmanlari per. kont. lerinin kontrol sıklığının belirlenmesinde işletme için yapacağınız risk analizlerının buyuk önemi var.. her n kadar yeni yön. te standartlarda aksi belirtilmedikçe yılda bir desede siz kullanım yoğunluğuna göre bu süreyi değiştirebılırsınız ve de bence değiştirmelisiniz.. bence önce kontrol aralığını netleştirin sonra firma ile görüşün..