1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Satış personeli hakkında yapılması gerekenler

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve metropolfrm tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. metropolfrm İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  mrb.
  konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilemiyorum ama,
  biz ms bilgi teknolojileri olarak yaptığımız emlak ve iş ilanı sitelerinin üyelik işleri için
  satış personellerimiz kendi araçlarımızla gezip, müşterilerle iletişime geçiyor.
  araçla gezdikleri için doğal olarak kaza riskleri bulunmakta. bunların iş güvenliği açısından yapmamız gereken şeyler nelerdir? resmi olarak alınması gereken önlemler var mı acaba?
 2. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bence ilk yapılması gereken satış personeline araç kullanma talimatı oluşturulup imzalatılması çünkü sürekli bir yere yetişme inme binme olduğundan satış personelleri trafik kurallarını ihlal edebiliyorlar, sonrasında bir risk analizi oluşturulmalı ve ona göre de hareket edilmelidir risk analizinde yapılacaklar sıralanacaktır
 3. metropolfrm İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  risk analizi oluştururken belli standartlar var mıdır? yoksa kendimiz düşünerek bir şeyler mi oluşturmalıyız?
 4. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  direk oturup aklınıza gelenleri yazın
 5. metropolfrm İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  teşekkür ederim.
 6. engin demir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2837
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  vodafone
  Mrb, bizim işyerinde de sürekli araç kullanarak satış yapan personeller mevcut.Bu durumda risk analizine sürüş güvenliğiyle alakalı riskleri belirtip işlemeniz gerekir. bizim araçlarda ATS(araç takip sistemi) dediğimiz cihazlar mevcut. personellerin hızları sürekli kontrol altında. personele belirli perriyotlarda karayolları hız kurallarına riayet etmeleri gerektiğini,karda,yağmurda araç sürerken nelere dikkat etmeleri gerektiğiyle ilgili hatırlatma mailleri atmanız gerekir. Bizim şirket politkası gereği hız aşımalrında yöneticilerine ats cihazlarından uyarı gelir. ilgili yöneticide personelini uyarır.
  Ayrıyetten özel firmaların verdiği sürüşle alakalı ''Güvenli Sürüş Eğitimi'', ''Defansif Sürüş Eğitimi'' ,''Anti-skid Eğitim'' lerinden en az birini 2 yıl arayla sürekli aldırırız. Yönetmelikte de derki personelin yaptığı işle alakalı eğitim aldırılması gerekir der. Bunlara dikkat etmeniz gerekir

  iyi çalışmalar
 7. metropolfrm İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  çok teşekkür ederim. bu bilgi epey faydalı oldu.