1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Saya işlerinde risk değerlendirmesi (5x5 l tipi matris)

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Yalçın CEYLAN tarafından 11 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ayakkabı-Saya risk değerlendirmesi örneği. Hayırlı çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yalçın Bey
    Risk değerlendirmesi tarihlerine dikkat ediniz. 4 yıl 1 gün olarak gözükmektedir. 15.04.2014 - 15.04.2018
  3. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Fatih Bey. Üzerinde çalışıyorum hâlâ. Daha başka eleştiriniz varsa dinlemekten mutluluk duyarım.
  4. kadirerçakır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende bir yorum yapmak istiyorum umarim isinize yarar. saya isinde kullanilan solusyon havalandirma yetersiz olursa ciddi zehirlenmelere sebep olmaktadir. solusyon buhari havadan agir oldugu icin yere cokmektedir. bu yuzden calisma masalarinda alttan havalandirma yapilmalidir. risk analizinizi tam olarak inceleyemedim. eger yoksa boyle bir seyde ekleyebilirsiniz. saygilarimla iyi calismalar...
  5. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Genel tespitler yerinde .illaki ek yapacak arkadaşlar çıkacaktır ama bence risk seviyelerini objektif çıkarmamışsınız. Size göre tehlikeli olan yerlere 5*5 vermişsiniz. Bu işin aciliyetini belirtmek amaçlı iyi fakat objektif değil. Niteki olasılıkta 5 veriyorsanız bu haftada bir kez olan birşey için verebileceğiniz bir değerlendirme gibidir. Yani kuvvetle muhtemel çok sık karşılaşılan bir durumdur. Fakat yangın bazı işletmelerde hiç bir önlem alınmamasına karşılık yıllarca çıkmayabilir. Bu gibi durumları önlemek için bence kindley metodu taha yararlıdır ki olasılık ve şiddetin dışında birde işin içine frekans girer. frekans yani maruziyet sıklığı. olasılık yüksekken frekans düşük olur. çünkü hafta 1 karşılaşılan bir durum değil. Yinede matrix yöntemiyle devam edecekseniz ben yangın durumlarında olasılığı 3te tutmanızı tavsiye ederim. Nitekim yine kabul edilemez sınırlarda kalacaktır ve sizi daja çok objektifliğe yanaştıracaktır.
  6. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Fırat Bey, öncelikle teşekkür ederim kıymetli yorumlarınız için. "El bombası at, kaç!" tadında bir yer burası. Tek göz odada yapılıyor bütün işler. Risk değerlendirmesinde yazılı herşey bu tek göz odada. Bir de işverenin gözü korkmadan tedbire yanaşmama gibi bir durumu var. O yüzden değerleri yüksek tuttum. Ama haklısınız aslında, neyse onu yazmak lâzım. Tekrar teşekkür ederim.
  7. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Kadir Bey.