1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sektördeki olumsuzluklara karşı çözüm planı önerisi

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bizim bazı arkadaşlarında OSGBde çalışan 11 firmaları varmış, nasıl oluyor inanın anlamadım, tam gün kalmayınca zaten işleri tamamlayamıyorsunuz, birde 13 firma için bazen günde 3 firmaya gitmek kalıyor nasıl işler yetişir, nasıl tam dikkat verebilirsiniz inanın çok zor, aman dikkat edin kendinize lütfen..
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Zaten yetişemiyorum gece gündüz kalmadı :S Gittiğim yerleri şaşırıyorum ciddi söylüyorum işyerlerinin içinde kayboluyorum 4 aydır gitmeme rağmen yolu bulamadığım zamanlar oluyo :) Şu mecburiyetim bir geçsin bir daha böyle çalışmayacam.
  3. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Arkadaşlar günaydın ,
    Konuya ilişkin tüm yazılanları dikkatle okuyorum. Hayli önemseyip , elle tutulur ayrıntılar sunan arkadaşları dikkatle izliyorum. Beklentiler kimimiz için çok yüksek , kimimiz içinse " olsa da olur... " noktasında. Umarım 13 Haziran 2013 sabahı umutla uyananlarımız , sonraki zamanlarda da heyecanlarını yitirmezler. Uzun süreli bakış ; ufka bakmakla eş anlamlıdır. Sadece önünü görebilenler , kazanç gibi algıladıklarını ilerleyen zamanlarda kayıp hanesine yazmak zorunda kalacaklardır.
    Lutfen sağduyulu , ilkeli ve sahip olduğumuz diplomaların hakkını vererek hareket edelim. Emeğin sömürüsü sadece küçük bir azınlığı mutlu edecektir. Mutlu olmak hepimizin hakkıdır diye düşünüyorum.
    Saygılarımla ,
  4. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar İzmir Manisa bölgesinde kurulan veya kurulmaya çalışan dernekler varmı?
  5. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    nerde kurulan dernek varki izmirde olsun
  6. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    İşgüder var. Bu hafta sonu yapılacak izmir buluşmasına katılırsanız, dha dourucu bilgiler alabilirsiniz.. Bu arada İstanbulda, Bursa'da, Denizli de dernekler var iyi niyetle kurulan..Ama katkılarınızı bekliyorlar arkadaşlar...
  7. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Cumartesi orda olucam inşallah ;)
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bu kadar insan girip bakım çıkmış bu tag a ama ses vermemiş bunun için benim teorim şu:.bizim neslimiz yüzyüze ilişkileri sever biz pek anlamıyoruz netten tanışma vs. olaylarına içlerinden diyorlarki bellkide netten tanıştığım bir kişi yada kişiler ile ortaklıkmı yapılır.ama arkadaşlar devir değişti gençler artık netten tanıştıkları ile geçtim ortaklığı evleniyolar bile :D bu forum bir köprüdür burada mesajlarının görünmesini istemeyenler bana özel mesaj gönderebilirim.lütfen destek olalım bir mum da biz yakalım.bizler ışığımızı yaydığımız sürece insanız
  9. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ

Bizden de selam söyleyin:)
  10. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Ses vereceğiz Fatma hanım ama hangi birine yetişelim:) Az önce bir kaç uzman buluştuk, yeni uzmanlarla da tanıştık:) Halka büyüyor:)
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar müjdee bir tane doktor buldum bu işleri yapmaya çok istekli iletişime geçin benimle sorunlardan biri çözüldü sayılır:)
  12. Arif Baştürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gayet isabetli bi çalışma... Allah yardımcınız olsun..
    içinde bulunduğum durum nedeniyle yardımcı olamıyorum...
    manevi olarak arkanızdayım...
    yine de yapabileceğim bişey olursa elimden geldiğince yanınızda olmaya çalışırım...
  13. aydın kankal İSGforum Üyesi

Yusuf bey ,
    * Neyin direnişi burası meclis yada meydan değil burası isg forum sitesi, fikrini söyle taksimi maksi karıştırma toplum dediğin de o kadar kişi değil bu arada,
    *Bence öncelikle bir isg odası kurulmalı , osgb de bireysel çalışanlar için kurulabilir.

Aydın Kankal
    İş güvenliği Uzmanı
  14. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    YER OLARAK NERESİ DÜŞÜNÜLÜYOR, ŞEHİR OLARAK NERESİ KONUŞULUYOR ?KAÇIRMIŞ OLMALIYIM.
  15. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kısmi süreli osgb ile bireysel uzmanlık düşünülebilinir mi?

http://www.isgforum.net/threads/kısmi-süreli-osgb-ile-bireysel-uzmanlık-düşünülebilinir-mi.6481/
  16. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ö N E M L İ

BİR BAŞKA RESMİ ÖNERİ

Bireysel İş güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi paslaşarak çalışması.

Eğer işi İş güvenliği uzmanı alırsa ; (burda işi alırken OSGB gibi alacak)

İşyeri hekimi , İş güvenliği uzmanına fatura keser.

Diğer hizmetler ,İş güvenliği uzmanına fatura keser.

Bireysel İş güvenliği uzmanı , tek faturada İŞVERENE fatura çıkışı yapar.

Bu şekilde olduğunda Bireysel İş güvenliği uzmanı BİREYSEL OSGB gibi olur.

-----------------------------------------------------------------------

Eğer işi İşyeri hekimiı alırsa ; (burda işi alırken OSGB gibi alacak)

İş güvenliği uzmanı , İşyeri hekimine fatura keser.

Diğer hizmetler , İşyeri hekimine fatura keser.

İşyeri hekimi , tek faturada İŞVERENE fatura çıkışı yapar.

Bu şekilde olduğunda İşyeri hekimi BİREYSEL OSGB gibi olur.
  17. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Bu öneri yapılabilirmi ? Bir engel varmı ?
  18. abdullahsivari İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    emine hanıım merhaba ben sertifikamı yeni alıyorum. fakat paylaştıklarınızı okudum ve sizin düşüncelerinize katılıyorum. herkesin kendi işini yapacak gücü ve cesareti olmalı. bence bu işi yapabilecek arkadaşlarımızın bir araya gelip tanışıp yüz yüze konuşmaları en doğrusu olur.
  19. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    osgb olmadan nasıl fatura keseceğiz?dediklerinizi yapmak için önce ortada bir osgb olması lazım
  20. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ayrıca emeği sömürülen bütün uzmanları osgb lerde çalışmamaya davet ediyorum.bizler direnirsek onlarda mecburen şartları normalleştirecekler....dayanışma içerisinde olmalıyız.şahsen ben şu anda ret ediyorum ve bireysel çalışıyorum adamla dalga geçer gibiler yahu biz uzmanız uzman dedikleri şartlarda zaten mesleğimizi yaparız sorumluluğu bilmem nesi olmadan neden sorumluluk alalımki o zaman?