1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sektörel düzenleme hk

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Ali Savul tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Ali Savul İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar Merhaba.
  sektörel düzenleme ile iş güvenligi uzmanlarının kendi alanlarında istihdam edilmesi gündemde idi.Fakat düzenlemeler ve komisyon kararlarında böyle bir husustan bahsedilmedi.Bu konuyla ilgili düsünceleriniz nedir?
  Düzenleme hangis iş kollarinda yapilabilir?Fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.
  İyi Çalismalar.
 2. Sektörel düzenleme gerekli idi yapmamaları kötü oldu ,bence çok tehlikeli sınıfa giren işlerin tümünde sektörel düzenleme yapılması lazım
 3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Bana gore her sektorde ayrica uygulanabilmelidir.
  Basta Insaat, Maden, Gida, Enerji sektorleri icin duzenleme yapilmalidir.
  Hatta her sektorde ayri uzmanlik dallarina gore dahi ayrilmasi gerekebilir. Ornegin insaat sektoru diyoruz ama konutu ayri, buyuk kopru, baraji ayri, herbirisi insaat icerisinde gecse bile her birisine ayri uzmanlik tecrubesi gerekmektedir.
  Tabi biz oncelikle ilk asamayi tamamlayalim da, digeri halledilir. :)
 4. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Ali Bey, bildiğim kadarıyla bakanlığa sektörel düzenleme yapma yetkisini veren madde tasarıdan çıkarılmadı. Yalnız bu konu medyanın gündeminde olmadığı için haber konusu olmadı. Konuyu takip ediyorum. Eğer tasarıdan çıkarılsaydı bunu ilgili yerlerde okurdum diye düşünüyorum. Tasarıdan çıkarılan maddeler arasında bu konuyu görmedim.
 5. Mehlika ÖĞÜT NAZLI İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44766
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SADEM OSGB
  Merhaba,
  Sınıf yükseltme ile ilgili maddeyide göremedim,sizce çıkarıldımı?
  Teşekkürler
 6. Ali Savul İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Aynen Murat Bey katiliyorum size.
  Fakat is guvenligi hizmetleri ile ilgili duzenlemede oncelikle maden,insaat ve diger sektorlerde gorevlendirilmesi gereken uzmanlar bakanlikca belirlenir diye ibare okumustum. Bu bakanligina taninan bir yetki icin yeterli degil midir?
 7. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Bu kanun tasarısına, sadece yönetmelikten değil Kanundan dayanağı olması adına koydular zaten. Önceden hatırlarsanız 750 gün tecrübeli c sınıfına kendi sektöründe sınırlı olmak üzere çok tehlikeliye bakabilme imkanı vermişlerdi ama bu 6331 de tanımlanmadığından dolayı danıştaydan dönmüştü, diye biliyorum. Şimdi dönmemesi için böyle yapıyorlar diye düşünüyorum
 8. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest