1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika almak için eğitim kurumuna verilecek dilekçe ve gerekli evraklar

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve bim tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA

(İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü)​

Bakanlığınızca yetkilendirilen ....... İş Güvenliği Uzmanlığı eğitim kurumundan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programını, ……………. tarihli ve ……………………..... sayılı eğitim katılım belgesi ile tamamladım.

…… günü Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan …. sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında ……. puan aldım. Adıma düzenlenecek olan iş güvenliği uzmanlığı belgesinin eğitim aldığım kuruma gönderilmesini arz ederim.

İmza​

Ad-Soyad​

EKLER:

1- Diploma veya mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti veya mezun olduğu üniversite tarafından veya eğitim aldığı eğitim kurum tarafından onaylı örneği.

(Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis, mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamladığınıza dair mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.)

2-Nüfus cüzdanı fotokopisi

3-Eğitim katılım belgesinin aslı

4-Eski tarihli iş güvenliği uzmanlığı belgelerinin aslı (A sınıfı için eski B sınıfı İGU Belgesi, B sınıfı için eski C sınıfı İGU Belgeleri )

4-Belge ücretine ilişkin dekont (300 TL + KDV = 354 TL)

E-posta:

Tel Ev:

İş:

Cep:

İletişim adresi:
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2013 ---
    çasgem yayınlamış paylaşmak istedim, arz ederim'den sonra tarih eklemeyi unutmayın.

Ekli Dosyalar:

2. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Eğitim aldığım kuruma uğradım bugün.Belge almak için banka hesap numarasının henüz belli olmadığını,belli olunca mail adresime bilgi vereceklerini ilettiler.Parayı yatırıp dekontu eğitim kurumuna veriyoruz.Gerekli belgeler ve dilekçeyi yazıp bakanlığa göndereceklermiş.Belge alacak arkadaşlar eğitim aldığınız kurumla iletişim halinde olursanız sıkıntı yaşamazsınız bence.
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
  4. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şu an sınav sonuçlarına itirazlar alındığı için belli değil hesap numarası.Onlar sonuçlandıktan sonra işlemleri yapabiliriz.
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar demin 170 i ve kursu aradım kurstan dedilerki yatırılması gereken paranın henüz hesap numarası açıklanmamış açıklanınca duyurulacamış.vede 170 e şunu sordum biz şu anda işyerleri ile anlaşabilirmiyiz?onlarda dedilerki sertifikalar çıkana kadar bizler anlaşamazmışız buda 2-2.5 ayı bulurmuş vede risk analizi acil eylem planı falan da yapamazmışız.BİZİM ŞU ANDA RİSK ANALİZİ YAPMA YETKİMİZ YOKmuş.bazı arkadaşlar risk analizini yapıp işveren e imzalatma yoluna gitmişlerdi önemle duyurulur bu olmuyormuş.o analizde mutlaka isg uzmanının imzası gerekiyomuş yani hiç bir şey yapamıyacağız.anlaşılan keşke biri bir çıkış yolu bulsa.....​
  6. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇASGEM duyuru
    http://www.casgem.gov.tr/YaziDetay.aspx?YaziID=802
    ÇASGEM İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumundan İş güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Alarak Sınavda

Başarılı Olan Katılımcılarımızın Dikkatine

İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE
    Bilindiği üzere işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçları ilan edilmiştir.
    İlan edilen sonuçlara göre eğitim kurumlarından eğitim alarak sınava giren ve sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını Eğitim Kurumları vasıtasıyla gerçekleştireceklerdir. Bakanlığa başvuru yapılmayacaktır.
    Eğitim kurumunuzdan (ÇASGEM'den) İş güvenliği uzmanlığı eğitimi alarak sınavda başarılı olan katılımcılarımız,
    1. Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (IGU-A-B-C Sınav kazananlar dilekçe örneği) Dilekçede yeralan katılım belge numarası Çasgem tarafından doldurulacaktır.Katılım belgesi numarası için kurumumuzu aramanıza gerek yoktur

2. Belge ücretine ilişkin dekont*
    3. Eski tarihli iş güvenliği uzmanlığı belgelerinin aslı (A sınıfı için eski B sınıfı İGU Belgesi, B sınıfı için eski C sınıfı İGU Belgeleri)
    Yukarıda sayılan belgeleri ÇASGEM İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİM KURUMU’na elden, posta ya da kargo ile ulaştıkları zaman katılımcıya ait diğer belgeler de dosyasından alınarak (Dosyada belge eksikliği durumunda katılımcıdan gerekli belgeler istenecektir) İş Güvenliği Uzmanlığı Belgelerinin düzenlenmesi için Genel Müdürlüğe gönderilecektir.
    Düzenlenen sertifikalar kişilerin eğitim kurumlarına gönderilecektir, İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğü’nden prosedür gereği elden teslim edilemeyecektir. Sertifikalar Eğitim Kurumuza geldiğinde dilekçenizde belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilecektir.
    NOT: Sertifika ücretinin yatırılacağı hesap için İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu duyuruları tıklayınız.
    Sertifika basım sürecinde ve faturalandırma işlemlerinde adayların ve kurumların sıkıntı yaşamamaları için belge ücretlerinin (*300TL + KDV = 354 TL) kurumsal tahsilat programı aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.

DİLEKÇE
    IGU-A-B-C Sınav kazananlar dilekçe örneği
    http://www.casgem.gov.tr/EditorFiles/files/IGU-A-B-C-Sınav kazanlara ait dilekce.doc

------------------------------------

Aynı duyuru ÇSGB sitesinde
    Önemli Duyuru: 18 Mayıs 2013 İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavında başarılı olan adayların dikkatine

!!!Tıklayınız (13.6.2013)
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=18mayis2013sinavduyuru1
    İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Bilindiği üzere işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçları ilan edilmiştir.

İlan edilen sonuçlara göre sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını eğitim kurumları üzerinden yapacaklardır.

Eğitim kurumlarınca sınavı kazanan ve belge almaya hak kazananlardan her bir kişi için ayrı ayrı başvuru dosyası hazırlanacaktır. Başvuru dosyasında aşağıdaki belgeler yer alacaktır :

1. Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (örnekler ekte yer almaktadır.)
    2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
    3. Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı sureti (*)
    Onay İşlemi :
    · Noter
    · Eğitim Kurumu (**)
    · Mezun Olduğu Üniversite tarafından yapılabilir.
    4. Belge ücretine ilişkin dekont (***)
    5. Hazırlanan dosyalar alfabetik sıraya konularak ve listeleri yapılarak bir ön dilekçe ile eğitim kurumlarınca Genel Müdürlüğümüz gelen evrak servisine teslim edilecektir. Listeler asgari T.C. Kimlik No, Adı Soyadı, Meslek bilgilerini içermelidir.
    6. Belgeler teslim tarihi sırasına göre Genel Müdürlüğümüzce hazırlandıktan sonra toplu halde eğitim kurumlarına gönderilecek olup, şahıslar belgelerini eğitim aldıkları eğitim kurumlarından alabileceklerdir.
    7. Eğitim alarak belge almaya hak kazananların şahsi başvuruları kabul edilmeyecektir.
    8. Eğitim almadan doğrudan sınava giren ve belge almaya hak kazananlar yukarıda belirtilen belgelerle (onaylı) birlikte Genel Müdürlüğümüze doğrudan başvurabileceklerdir.
    (*) Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamlandığına dair diploma/mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.
    Lisans Diplomasındaki Soyadı bilgisi Nüfus Cüzdanı suretindekinden farklı olan ve bu husus Kızlık Soyadı/Önceki Soyadı bölümünde belirtilmeyenler önceki ve şimdiki soyadlarını belirtilen Resmi Bir Belge ibraz etmeleri gerekmektedir.
    (**) Diplomanın Eğitim Kurumlarıncaonaylanması halinde aşağıdaki belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
    · Aslı Gibidirkaşesi ile kaşelenmelidir.
    · Onaylayan Eğitim Kurumunun Kaşesi bulunmalıdır.
    · Genel Müdürlüğümüze gönderilen imza sirkülerinde imza örneği bulunan Eğitim Kurumu Yetkilisi (Sorumlu Müdür) tarafından imzalanmalıdır.
    (***) T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal tahsilat hesabına (offline) belge ücreti olarak KDV dahil 354.-TL (2013 yılı için) yatırmaları gerekmektedir.
    Kurumsal tahsilât hesabına belge ücreti, ziraat bankası şubelerinden yatırılabileceği gibi ziraat bankası internet bankacılığı kanalıyla da yatırılabilir. Fakat EFT yoluyla bu hesaba para yatırılamamaktadır. Eski hesap numaraları geçerli değildir.

ADRES:
    Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    İnönü Bulvarı No: 42 PK 06520 Emek / Ankara

Dilekçe Örnekleri

IGU Dilekçe Örneği Tıklayınız

IYH Dilekçe Örneği Tıklayınız
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    arkadaşlar forum004 arkadaşın paylaştığı en son duyurudur onu dikkate alalım, dilekçeye tarih atmayı unutmayın, ziraat kurumsal tahsilat henüz açılmamış sanırım.
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
  9. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bana da eğitim aldığım kurumdan aynı belge geldi. Bu işlemlerin tamamlanıp belgeyi elimize almamız ne kadar sürer bilen var mı?
  10. Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68855
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SEÇİLMİŞ DETAY İNŞ..MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
    bu setifika ücretleri geçmişte kalmış siz bakanlığın sayfasından 2014 yılına bakın